Powiedzą konsumentom o ich prawach

Co zrobić, gdy podczas zakupów, urlopu lub prowadzenia działalności za granicą klient napotka problemy? Gdzie szukać pomocy? Na te pytania odpowiadać będą pracownicy Europejskiego Centrum Konsumenckiego, którzy zapraszają na swoje stoisko w Słubicach, w sobotę 13 lipca (plac Przyjaźni), od 10.00 do 17.00, podczas Miejskiego Święta Hanzy. - Chcemy przybliżyć mieszkańcom ich prawa konsumenckie oraz udzielić informacji na temat bezpłatnej pomocy, jaką mogą otrzymać od sieci Europejskich Centrów Konsumenckich (ECC-Net) - informują pracownicy ECK.

Blisko 15-letnie doświadczenie Europejskiego Centrum Konsumenckiego w Polsce (ECK) pokazuje, że mieszkańcy przygranicznych miejscowości często zwierają umowy z firmami z krajów sąsiadujących. Przedsiębiorcy decydując się na rozszerzanie działalności, reklamują się w ościennych państwach, dzięki temu konsumenci na wyciągniecie ręki mają dostęp do zagranicznych towarów i usług. Co w sytuacji, gdy klient napotka problem z firmą z innego kraju?  Europejskie Centrum Konsumenckie w Polsce należące do sieci ECC-Net, bezpłatnie pomaga konsumentom rozwiązywać spory. 

Przedstawiciele ECK z Polski i Niemiec będą obecni podczas Miejskiego Święta Hanzy w Słubicach Mieszkańcy będą mogli skorzystać z pomocy polskich i niemieckich ekspertów, a także wziąć udział w konkursach z nagrodami.

W jakich sprawach pomaga ECK?

Wszelkiego rodzaju umowy zawarte między konsumentem a przedsiębiorcą z innego kraju Unii Europejskiej, Norwegii lub Islandii, np.:

• zakup auta od zagranicznego sprzedawcy;

• kupno mebli, sprzętu RTV/AGD;

• zakup wycieczki z biurem podróży;

• wszelkiego rodzaju usługi typu: fryzjer, mechanik, stomatolog itp.

• problem z linią lotniczą

• i inne transgraniczne sprawy