Gmina nie przestaje inwestować w swoje placówki oświatowe

Zbliżające się wakacje oznaczają, że tradycyjnie placówki oświatowe szykują się do remontów i inwestycji, które chcą zrealizować w czasie, gdy dzieci będą przebywać na wakacjach. W budżecie na ten rok na poprawę warunków w żłobku, przedszkolach i szkołach zapisano blisko 1,5 mln zł.

Większość prac zaplanowano na lipiec i sierpień. W sumie najwięcej pieniędzy z gminnej kasy (410 tys. zł) trafi do Szkoły Podstawowej nr 3. 250 tys. zł pochłonie modernizacja instalacji elektrycznej (drugi etap), 90 tys. zł kosztować będzie modernizacja ogrodzenia (III – końcowy etap), 30 tys. zł zostanie wydane na poprawę warunków w szatni przy sali gimnastycznej, 25 tys. zł na modernizację chodników na zewnątrz budynku i 15 tys. zł na montaż monitoringu wewnątrz szkoły i na zewnątrz.

Ponad 243 tys. zł trafi też łącznie do Szkoły Podstawowej nr 2. Do końca lipca na korytarzu mają się pojawić mozaikowe tynki ( na części korytarzy zrobiono to już wcześniej), w czasie wakacji szkoła dostanie nowy piec konwekcyjno-parowy i separator tłuszczu. Wcześniej zmodernizowano już tam sale lekcyjne. 193 tys. zł kosztować też będzie modernizacja dachu na budynku gimnazjum nr 1, którą zaplanowano na lipiec, 60 tys. zł gmina wyda na modernizację trzech sal wraz z zapleczem w przedszkolu „Jarzębinka”, ponad 30 tys. zł pójdzie na montaż rolet zewnętrznych w tej placówce, a 72 tys. zł na modernizację klatki schodowej.

130 tys. zł będzie miało do wydania Przedszkole Samorządowe nr 4, w których zaplanowano m.in. modernizację toalet w budynku i na placu zabaw i modernizację kuchni wraz z wyposażeniem. 56 tys. zł zapisano też w budżecie na modernizację klatek schodowych w SP nr 1, 50 tys. zł na wymianę instalacji elektrycznej (I etap) w szkole podstawowej w Golicach. 140 tys. zł poszło już na modernizację dachu w przedszkolu „Miś Uszatek”.