Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Lubuska Niebieska Tarcza Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

Sebastian gratulacje. Ale mamy mistrza!

Sebastian Świtoński, który w grudniu w Meksyku, na mistrzostwach świata juniorów w wyciskaniu sztangi leżąc (World Para Powerlifting Men's Junior Championships), zdobył brązowy medal, był dziś (15 grudnia) gościem burmistrza Tomasza Ciszewicza. 19-latek jest niepełnosprawny, co nie przeszkadza mu realizować marzeń. Takim marzeniem był wyjazd na mistrzostwa świata do Meksyku. Pojechał tam, jako jeden z 14 zawodników z Polski. Z najkrótszy stażem w kadrze. I jako jedyny wrócił z mistrzostw z medalem!

Więcej Drukuj

KRUS ostrzega przed boleriozą

Sulęciński oddział KRUS radzi rolnikom, wśród których bolerioza jest chorobą zawodową, jakie zachować środki ostrożności, żeby się ustrzec przed ukąszeniem kleszcza. Szczegóły w załączniku.

Więcej Drukuj

Pięknie się zapisali w historii Słubic

Kanclerz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Stanisław Wachowiak oraz bramkarz polskiej reprezentacji Łukasz Fabiański otrzymają, 21 grudnia podczas uroczystej sesji rady miejskiej, tytuły Honorowego Obywatela Słubic, a Torsten Kleefeld, dyrektor Gimnazjum Karla Liebknechta we Frankfurcie – tytuł Ambasadora Słubic.

Więcej Drukuj

Uczymy najmłodszych segregować odpady

20 grudnia, podczas gali w Collegium Polonicum, która rozpocznie się o 10.00, poznamy zwycięzców konkursu na najlepsze przedstawienie teatralne o tematyce ekologicznej. Głosować na nie można do 18 grudnia. Kto chce wziąć udział w głosowaniu musi wejść na stronę internetową - www.slubice.tv i oddać swój głos. Po gali będzie też bal dla dzieci i wiele innych atrakcji przygotowanych na finał gminnej kampanii ekologicznej.

Więcej Drukuj

Nad Odrą pośpiewamy kolędy

Wspólne śpiewanie kolęd przez mieszkańców Słubic i Frankfurtu po raz pierwszy zorganizowano w ubiegłym roku. Przed frankfurcki ratusz przyszły wtedy tłumy mieszkańców, którzy chcieli razem przeżyć końcówkę adwentu. Podobne przeżycia czekają nas w tym roku. W czwartek, 21 grudnia o 18.00 przed ratuszem we Frankfurcie odbędzie się "Śpiewanie kolęd nad Odrą". Mieszkańcy dwumiasta, wspólnie z chórami z obu stron Odry, m.in. słubickim Adoramusem, będą śpiewać polskie i niemieckie kolędy. Organizatorzy - stowarzyszenie Sąsiedzi e.V, przygotowali na to popołudnie świece i śpiewniki. Wspólne śpiewanie kolęd jest jednym z elementów Aktywnego Kalendarza Adwentowego. Serdecznie zapraszamy!

Więcej Drukuj

Pamiętamy o ofiarach stanu wojennego

Dziś przypada 36. rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. W niedzielę 13 grudnia 1981 roku generał Wojciech Jaruzelski poinformował Polaków, że ukonstytuowała się Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego (WRON) i na mocy dekretu Rady Państwa został wprowadzony stan wojenny. Na ulice wyjechały czołgi. Dzień wcześniej rozpoczęły się też zatrzymania działaczy opozycji i członków Solidarności. W ciągu zaledwie kilku dni w 49 ośrodkach internowania uwięziono około 5 tys. osób. W kolejnych miesiącach spotkało to następne kilka tysięcy osób. Łącznie w stanie wojennym, który trwał do 22 lipca 1983 roku, internowano 10 tys. osób.

Więcej Drukuj

Uwaga kierowcy! Dziś i jutro utrudnienia na ulicy Rzepińskiej

Na jezdnię przy ul. Rzepińskiej będzie dziś i jutro wylewany asfalt i z tego powodu ruch odbywa się tam wahadłowo. Jest sterowany za pomocą świateł. Kto może, niech korzysta z innych dróg, żeby przy ul. Rzepińskiej uniknąć korków. W kolejnych dniach asfalt będzie też kładziony na te drogi, które wcześniej zostały wyfrezowane. Prosimy kierowców o wyrozumiałość. Zostanie ona nagrodzona tym, że już niebawem będziemy mieli w gminie kolejne wyremontowane drogi. Z budżetu gminy na prace, które są obecnie prowadzone, przeznaczyliśmy 1,5 mln zł.

Więcej Drukuj

Zaproszenie

Burmistrz Słubice zaprasza organizację pozarządowe oraz podmioty wymienione w art.3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do zgłaszania kandydatów do udziału w pracach komisji konkursowej, która zostanie powołana do oceny oferty złożonych w ramach ogłoszonego konkursu oferty na realizację zadania publicznego na lata 2018-2019.

Więcej Drukuj

To było święto hodowców gołębi

W niedzielę 10 grudnia, w hali sportowej w Słubicach, można było podziwiać gołębie pocztowe. Te najbardziej utytułowane potrafią pokonać w jednym roku setki kilometrów. Ich hodowców nagrodzono medalami, które wręczali prezes gorzowskiego oddziału Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych Sławomir Młynarczyk i burmistrz Słubic Tomasz Ciszewicz.

Więcej Drukuj

Remonty na autostradzie spowodowały korki w Słubicach

- Od rana dzwonią do gminy zdenerwowani mieszkańcy, którzy zmuszeni są stać w korkach, na drogach dojazdowych do Słubic, do których doszło z powodu remontu mostu w Świecku i wcześniejszych prac na fragmencie autostrady koło Frankfurtu. To nie my powinniśmy być adresatem tych wszystkich pytań i pretensji - mówi burmistrz Tomasz Ciszewicz i proponuje dzwonić w tej sprawie do właściciela zakorkowanych dróg, czyli do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (tel. 68 327 10 68). - Od lat walczymy o obwodnicę Słubic i takie sytuacje jak dziś kolejny raz udowadniają, że obwodnica jest konieczna. Niestety GDDKiA jest innego zdania - ubolewa burmistrz.

Więcej Drukuj

Nadal szukamy chętnych do pracy w Urzędzie Miejskim w Słubicach

Burmistrz Słubic ogłosił nabór na dwa wolne stanowiska urzędnicze ds. gospodarki przestrzennej w słubickim magistracie. Do obowiązków przyjętych osób należeć będzie m.in. przygotowywanie decyzji o warunkach zabudowy, przygotowywanie wypisów i wyrysów z miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego czy sporządzanie koncepcji zagospodarowania terenów. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej gminy:www.slubice.pl w Biuletynie Informacji Publicznej.

Więcej Drukuj

BURMISTRZ SŁUBIC OGŁASZA OTWARTY KONKURS OFERT NA REALIZACJĘ ZADAŃ PUBLICZNYCH Z ZAKRESU POMOCY SPOŁECZNEJ - prowadzenie Środowiskowego Domu Samopomocy

Więcej Drukuj

Siedem niespodzianek w trzecim tygodniu Aktywnego Kalendarza Adwentowego

Koncerty, wieczory autorskie, wystawy oraz przedstawienia teatralne uprzyjemnią mieszkańcom dwumiasta czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. W trzecim tygodniu Aktywnego Kalendarza Adwentowego otwierające się okienka oferują wyjątkowo urozmaicony, transgraniczny program.

Więcej Drukuj

W Golicach i Lisowie zapachniało świętami

Mieszkańcy sołectw mieli okazję na początku grudnia wziąć udział w integracyjnych warsztatach świątecznych. Dzieci, młodzi i starsi razem dekorowali pierniki, robili ozdoby choinkowe i adwentowe wieńce z pachnącego świerku.
Warsztaty odbyły się w świetlicach wiejskich, w ramach projektu „Razem po moc” , a ich organizatorem była gmina Słubice i Ośrodek Pomocy Społecznej.

Więcej Drukuj

W Mikołajki tańsze lodowisko

Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje, że kto jutro, 6 grudnia, przyjdzie na lodowisko w czapce Mikołaja, za wstęp zapłaci tylko 5 zł. Promocja nie dotyczy wypożyczenia łyżew.

Więcej Drukuj

Zapraszamy na kreatywne warsztaty do pracowni skrzatów

Gmina Słubice i Słubicki Miejski Ośrodek Kultury są partnerami w projekcie frankfurckiej spółki ARLE (Arbeiten und Leben in historischen Gebäuden) „Świąteczne skrzaty w Dwumieście” oraz „city spotkania seniorów bez granic”. W ramach tych projektów mieszkańcy Słubic i Frankfurtu wspólnie przygotowują się do świąt Bożego Narodzenia.

Więcej Drukuj

Od gminy na Mikołaja maluchy dostaną super prezenty

Do wszystkich gminnych przedszkoli i samorządowego żłobka lada moment trafią nowe zabawki i pomoce dydaktyczne. Na ich zakup gmina wyda 77,5 tys. zł. – Burmistrz przeznaczył dodatkowe pieniędzy na ten cel i dzieci na pewno się ucieszą – mówi dyrektorka Zespołu Administracyjnego Oświaty Jolanta Skręty i opowiada, że zakupy już ruszyły. – To będzie bardzo ładny prezent dla dzieci na Mikołaja – mówi. Każda grupa w przedszkolach, punktach przedszkolnych, oddziałach przedszkolnych i żłobku dostanie zabawki za 2,5 tys. zł (wszystkich oddziałów jest 31). Te największe jak „Jarzębinka” czy „Pinokio” mają do wydania po 12,5 tys. zł. Co zamierzają kupić dyrektorki samorządowych placówek? - To, czym dzieci lubią się bawić najbardziej, czyli klocki, gry planszowe, lalki, zabawki pluszowe, ale też farby, plastelinę, kredki, które przydają się podczas zajęć plastycznych – mówi J. Skręty.

Więcej Drukuj

Burmistrz Słubic ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego nr 5 stanowiącego własność Gminy Słubice położonego w Słubicach przy ulicy Sienkiewicza 6 wraz ze sprzedażą ułamkowej części gruntu.

Przetarg odbędzie się 26 stycznia 2018 r. o godzinie 1100 w sali konferencyjnej (II piętro) Urzędu Miejskiego w Słubicach przy ul. Akademickiej nr 1.

Więcej Drukuj

Burmistrz Słubic ogłasza trzeci przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej zabudowanej budynkiem po byłej szkole stanowiącej własność Gminy Słubice położonej w obrębie 11 - Rybocice.

Przetarg odbędzie się 26 stycznia 2018 r. o godzinie 1200 w sali konferencyjnej (II piętro) Urzędu Miejskiego w Słubicach przy ul. Akademickiej nr 1.

Więcej Drukuj

Utrudnienia na autostradzie będą trwały nieco krócej

Frankfurcka spółka komunikacyjna SVF poinformowała dziś 4 grudnia, słubicki magistrat, że uda się nieco skrócić czas zamknięcia w najbliższy weekend, fragmentu autostrady A 12 w kierunku Berlina i Słubic, pomiędzy zjazdami Frankfurt (Oder) West, a Frankfurt (Oder) Mitte.

Uaktualniony harmonogram wygląda tak: kierunek Berlin – zamknięcie całkowite: od soboty 09.12.2017, godz. 20:00 do niedzieli 10.12.2017, godz. 22:00. Kierunek Słubice - zamknięcie całkowite: od soboty 09.12.2017, godz. 22:00 do niedzieli 10.12.2017 , godz. 24:00.

Objazd będzie prowadził drogą federalną B 87 przez Frankfurt n. Odrą (długość ok. 6 km).
Utrudnienia są spowodowane koniecznością przebudowy mostu tramwajowego nad autostradą.

Więcej Drukuj

Oni pomagają zrozumieć niepełnosprawnych

Do końca grudnia w Galerii Małej Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury można oglądać prace plastyczne, które wpłynęły na konkurs \"Każdy inny - wszyscy równi\" zorganizowany przez stowarzyszenie po PROstu w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Ich autorami są m.in. wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Słubicach.

Więcej Drukuj

Przedszkole szuka sekretarki

Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 4 „Krasnal Hałabała” w Słubicach poszukuje osoby do zatrudnienia na stanowisku sekretarki w Przedszkolu Samorządowym nr 4 „Krasnal Hałabała” w Słubicach.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na dostawę energii elektrycznej na potrzeby oświetlenia ulicznego oraz obiektów Gminy Słubice i jej jednostek organizacyjnych na lata 2018-2019

Ogłoszenie w BZP nr 626152-N-2017 z dnia 2017-12-01 r.

Więcej Drukuj

Nowy system kolejkowy usprawni pracę w USC

1 grudnia 2017 roku, w Urzędzie Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich w słubickim magistracie, uruchomiony został nowoczesny system zarządzania ruchem klientów. - W praktyce wygląda to tak - wyjaśnia kierownik USC Alicja Cieślak. - Najpierw pobieramy bilet z automatu,rezerwując tym samym miejsce w kolejce. W tym momencie zaawansowany system obsługi klienta zintegrowany z kolejkomatem dokonuje identyfikacji klienta i jego potrzeb.Dzięki temu, zanim klient podejdzie do pracownika, mamy już wiedzę z jaką sprawą przychodzi do urzędu i możemy się przygotować. Proces obsługi trwa więc znacznie krócej i jest satysfakcjonujący dla klienta - podkreśla A. Cieślak.

Więcej Drukuj

Lampy świecą? Trwa ich konserwacja!

Wyjaśniamy mieszkańcom, że świecące dziś (1 grudnia) w dzień latarnie to efekt trwających prac konserwacyjnych. Prowadzone są one w różnych częściach miasta.

Więcej Drukuj

Nowe świąteczne dekoracje ozdobiły Słubice

- Park wygląda ślicznie - chwaliła dziś słubiczanka spacerująca w parku przy placu Przyjaźni nowe dekoracje, które kupiła gmina. Drzewa w parku ozdobiły wielkie czerwone bombki, podobne leżą też na trawnikach. Z tych samych bombek firma Terra, która wykonała nam ozdoby, zrobiła świąteczną piramidę na deptaku przy granicy. W mieście pojawiły się też nowe dekoracje na latarnie. Zdobią deptak przy ul. Jedności Robotniczej oraz inne miejsca. - Zachęcam sklepikarzy i słubickie firmy, żeby także przyozdobiły świątecznie swoje lokale - mówi burmistrz Tomasz Ciszewicz.

Więcej Drukuj

Finanse gminy? Wielki sukces w rankingu „Wspólnoty”

W najnowszym rankingu pisma samorządowego „Wspólnota”, Słubice znalazły się na wysokim, czwartym miejscu, wśród miast powiatowych, które mają największą zdolność kredytową. – Ten ranking pokazuje potencjał gminy i ocenia ją pod kątem racjonalnej gospodarki. To czwarte miejsce jest naszym wielkim sukcesem – mówi burmistrz Tomasz Ciszewicz.
Skarbnik gminy Rafał Dydak podkreśla, że gdy burmistrz przed 7 laty obejmował swój urząd, gmina miała ponad 60 proc. zadłużenie. Dziś wynosi ono poniżej 20 procent.

Więcej Drukuj

Na sesji o sporcie i ochronie przeciwpowodziowej

Wyższe stypendia sportowe, wieloletni program współpracy gminy z organizacjami pozarządowymi i stan przygotowań do modernizacji wałów przeciwpowodziowych – o tym między innymi była mowa podczas sesji słubickiej rady miejskiej 30 listopada.

Więcej Drukuj

Aktywny Kalendarz Adwentowy otworzy jutro pierwsze okienko

Od bożonarodzeniowego bazaru różnorodności rozpocznie się jutro w naszym dwumieście cykl spotkań dla mieszkańców Słubic i Frankfurtu, którzy będą świętować wspólnie czas adwentu. Pierwsze okienko kalendarza otworzy stowarzyszenie Lebenshilfe, które zaprasza na bożonarodzeniowy bazar od 15.00 do 19.00. Odbędzie się on we do Frankfurcie przy Hansastrasse 3.

Więcej Drukuj

Mikołaj przywiezie do biblioteki teatr

Z okazji Mikołajek biblioteka miejska zaprasza dzieci z rodzinami na wyjątkowe przedstawienie „Co się stało z Mikołajem?” w wykonaniu Teatru TAK. Odbędzie się w piątek, 8 grudnia 2017 r., o 16.00 w oddziale dla dzieci. „Co się stało z Mikołajem?” to zabawna opowieść o przyjaźni, wierze we własne możliwości i o świętach. - Wyruszmy zatem razem do świata bajek na poszukiwanie Mikołaja! Czekamy na Was, będzie wyjątkowo magicznie, bajkowo i świątecznie - zachęcają organizatorzy.

Więcej Drukuj

W Golicach już dziś świąteczne warsztaty. Jutro w Lisowie

W ramach projektu „Razem po moc” burmistrz Słubic wraz z kierownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej w Słubicach serdecznie zapraszają mieszkańców Golic i Lisowa na spotkania integracyjne „Warsztaty świąteczne”. W Golicach odbędą się one dziś, 30 listopada, od 17.00, w świetlicy wiejskiej, a w Lisowie, w piątek 1 grudnia, także od 17.00 w świetlicy wiejskiej. Chętni, pod okiem lokalnych artystów, będą własnoręcznie wykonywać ozdoby choinkowe, stroiki świąteczne oraz przyozdabiać pierniczki.

Więcej Drukuj

Z ulicy Żeromskiego trzeba zabrać auta

Jutro, 30 listopada rozpocznie się remont ulicy Żeromskiego w Słubicach. Jezdnia będzie frezowana dlatego prosimy kierowców, żeby nie parkowali tam samochodów. Zwykle stoi tam wiele aut, które trzeba z tego miejsca zabrać, żeby można było prowadzić prace. Na razie ograniczenia w parkowaniu dotyczą tylko jutrzejszego dnia. Sytuacja powtórzy się, gdy wykonawca będzie kładł nowy asfalt. Ma to nastąpić w ciągu dwóch tygodni. O terminie powiadomimy mieszkańców wcześniej.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony pn. Gmina Słubice miejscem kształcenia "ku przyszłości" - stworzenie innowacyjnej edukacji dostosowanej do potrzeb rynku pracy: wyposażenie laboratoriów w meble

Ogłoszenie w BZP nr 623975-N-2017 z dnia 2017-11-29 r.

Więcej Drukuj

W Urzędzie Miejskim w Słubicach zapłacisz kartą

Od kilku dni mamy w magistracie terminale płatnicze dzięki czemu nie trzeba już iść do banku, żeby dokonać opłat administracyjnych czy skarbowych. Można to zrobić na miejscu za pomocą wszystkich kart płatniczych. Co ważne, mieszkańcy nie ponoszą z tego tytułu żadnych kosztów, bo urząd nie pobiera prowizji. To efekt projektu, realizowanego przez Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową, do którego przystąpiła gmina Słubice. Cel jest taki, żeby upowszechnić płatności bezgotówkowe w administracji. W ramach projektu gmina dostała dwa mobilne terminale płatnicze. Są wykorzystywane głównie z Urzędzie Stanu Cywilnego i wydziale podatków i opłat lokalnych. - Mieszkańcy już z tej formy płatności korzystają i chwalą taką możliwość - mówi naczelnik wydziału podatków Marcin Wołowicz.

Więcej Drukuj

Na ulicy Rzepińskiej utrudnienia dla kierowców!

W ramach gminnej inwestycji wyremontowana zostanie ulica Rzepińska. Prace już się rozpoczęły. Żeby położyć nową nawierzchnię asfaltową wykonawca musi najpierw wyfrezować jezdnię i to właśnie robi. Dlatego samochody nie mogą płynnie poruszać się po drodze. Warto się jednak trochę pomęczyć, żeby potem jeździć komfortowo. Modernizacja ul. Rzepińskiej ma się zakończyć za ok. 2 tygodnie. Nie oznacza to jednak, że przez cały czas będą tam prowadzone prace. Wynika to z tego, że firma Eurokop, która wygrała przetarg, będzie modernizowała także inne ulice (w Słubicach: Żeromskiego, Daszyńskiego, Konopnickiej, plac Bohaterów (od budynków od 1 do 4) i Łokietka, w Kunowicach: Bursztynową i Szmaragdową). Najpierw wszystkie wyfrezuje, a potem będzie lała asfalt. Na modernizację dróg z budżetu gminy przeznaczono 1,5 mln zł.

Więcej Drukuj

Rusza remont mostu granicznego w Świecku. Będą utrudnienia w ruchu!

Niemcy (Landesbetrieb Strassenwesen Brandenburg) zlecili przeprowadzenie remontu nawierzchni drogi, w kierunku Berlina, na moście granicznym w Świecku. Podczas remontu ruch skierowany będzie na lewy pas, a prace budowlane będą prowadzone na pasie prawym. Prace miały się rozpocząć 4 grudnia, ale z naszych informacji wynika, że już ruszyły przygotowania do tego remontu. Ma on potrwać do ok. 22 grudnia, choć inwestorzy nie wykluczają, że termin realizacji może ulec skróceniu lub wydłużeniu o kilka dni ze względu na warunki atmosferyczne.

Więcej Drukuj

Na dokształcanie można zdobyć dofinansowanie. Powiedzą jak to zrobić!

Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące możliwości dofinansowania kursów, szkoleń i studiów podyplomowych w ramach projektu „LUBUSKIE BONY SZKOLENIOWE” które odbędzie się 29 listopada 2017 o godzinie 10.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Słubicach, przy ul. Akademickiej 1.

Więcej Drukuj

Taka fundacja to skarb! Mamy ją u siebie!

Fundacja na rzecz Collegium Polonicum świętowała 24 listopada swoje 15. urodziny. W uroczystości wziął udział m.in.burmistrz Tomasz Ciszewicz, który, na ręce założyciela fundacji dr. Krzysztofa Wojciechowskiego i prezeski Magdaleny Tokarskiej, przekazał gratulacje. Podkreślał, że jest to jedna z najprężniej działających organizacji pozarządowych w regionie, a jubileusz skłania do podziękowań za działalność na rzecz środowiska akademickiego i lokalnej społeczności. -Zespół Fundacji to profesjonaliści, z głowami pełnymi zapału i niebanalnych pomysłów – chwalił burmistrz i życzył pracownikom fundacji wytrwałości, która pozwoli zrealizować kolejne projekty, twórczych myśli i nieustającej radości z pracy.

Więcej Drukuj

Ale to będzie preludium przed Bożym Narodzeniem!

Lada dzień trafi do tłoczni płyta, którą od września, nagrywało w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury 150 wokalistów i zespołów ze Słubic i Frankfurtu. Znajdzie się na niej 20 piosenek w świątecznym klimacie, śpiewanych w 6 językach. Premiera płyty odbędzie się 16 grudnia podczas tegorocznego Preludium Bożonarodzeniowego. Publiczność czeka miły akcent – każdy dostanie płytę w prezencie.

Więcej Drukuj

Oni kochają pomagać chorym

Hospicjum św. Wincentego a’Paulo ze Słubic zostało laureatem konkursu Społecznik Roku 2017. Uhonorowano je za wolontariat i towarzyszenie drugiemu człowiekowi. Hospicjum zgłosiła do konkursu gmina Słubice. – Jestem pod wrażeniem tego, jak wielu naszych mieszkańców, którzy reprezentują różne profesje i różne środowiska społeczne, bezinteresownie angażuje się w pomoc chorym, poświęca swój czas, żeby wspierać potrzebujących pomocy – mówi burmistrz Tomasz Ciszewicz.

Więcej Drukuj

Kolumbarium na cmentarzu gotowe!

Koło kaplicy, na cmentarzu komunalnym w Słubicach, na zlecenie gminy zbudowano kolumbarium. 20-metrowa ściana, wysoka na 3 metry, ma 21 nisz. Każda z nich może zmieścić dwie, trzy urny, w zależności od ich wielkości. - Na tę inwestycję z budżetu samorządu przeznaczyliśmy ponad 50 tys. zł - informuje burmistrz Tomasz Ciszewicz. Dodaje też, że jeśli zajdzie taka potrzeba do istniejącego modułu kolumbarium będzie można dobudowywać kolejne. Burmistrz nie ma wątpliwości, że ta inwestycja jest potrzebna, choćby dlatego, że za kilka lat może być problem z miejscem na cmentarzu. Podobnego zdania było wielu mieszkańców, którzy w czasie przeprowadzonych w 2016 roku konsultacji społecznych dotyczących przyszłości cmentarza, opowiedzieli się za budową kolumbarium (81 proc. biorących udział w konsultacjach było na "tak", a 19 proc. na "nie". Łącznie wypowiedziało się ponad 2,8 tys. osób).

Więcej Drukuj

Drzecin ma swój tron i domek na skale

Kilku mężczyzn wzięło w niedzielę 26 listopada piły i rozpoczęło rywalizację. W ten sposób powstała misternie wyrzeźbiona sowa, domek na skale, tron, motocykl i wielki grzyb. Był to pierwszy Drzeciński Konkurs Drwali, ale jak zapowiadają organizatorzy – nie ostatni. Zmagania uczestników konkursu, którym kibicowali mieszkańcy Drzecina i zaprzyjaźnionego Boossen, można było obserwować na placu przy stacji Bert i barze „Grzybek”.

Więcej Drukuj

Wszyscy jesteśmy równi. Pokażmy to!

Chyba nie ma w naszym mieście stowarzyszenia, które bardziej „przytula” do siebie osoby niepełnosprawne. Chodzi o stowarzyszenie po PROstu, które po raz kolejny organizuje w Słubicach obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Zaprasza m.in. na marsz integracyjny ulicami naszego miasta, żeby wyrazić solidarność z chorymi i warsztaty z udziałem psychologów i pedagogów.Inaugurację zaplanowano na 1 grudnia. O 10.00 w Galerii Małej Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury będzie można obejrzeć prace uczestników konkursu plastycznego i wziąć udział w warsztatach.

Więcej Drukuj

Pracownie Mikołaja w Galerii OKNO

Już oznajmiamy! Już przygotowujemy! Już zapraszamy do pracowni Św. Mikołaja w Galerii OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury. - Przygotowaliśmy 5 propozycji, które pozwolą stworzyć oryginalne prezenty i ozdoby świąteczne. Zapraszamy dzieci, babcie, rodziców, młodzież … To doskonały moment, żeby wspólnie i twórczo spędzić czas - zachęca organizatorka warsztatow Anna Panek-Kusz. - Takie ozdoby i upominki wykonane samodzielnie na pewno ucieszą bardziej niż te kupione w sklepie, bo będą po prostu wyjątkowe i od serca - dodaje. Zaczynamy w poniedziałek 4 grudnia o 17.00 i tak przez kolejne dni.

Więcej Drukuj

Konkurs „Mój przyjaciel Miś Uszatek” rozstrzygnięty!

Z okazji 60. urodzin Misia Uszatka, słubicka biblioteka wspólnie z Przedszkolem Samorządowym nr 3 „Miś Uszatek” zaprosiła dzieci z rodzinami z terenu powiatu słubickiego do udziału w rodzinnym konkursie plastycznym. Właśnie poznaliśmy zwycięzców.
I miejsce zajął 3-letni Wojciech Mikulski z Cybinki, który swoją pracę (zdjęcie obok) przygotował z mamą Małgorzatą, tatą Mirosławem i babcią Henią. Drugie miejsce przyznano 4-letniej Wiktorii Głodnej z Ośna Lubuskiego. Dziewczynce pomogła mama Agnieszka i siostra Małgorzata. Trzecie miejsce przypadło 4-letniemu Wojciechowi Koszeli z Ośna Lubuskiego, który pracę na konkurs przygotował z mamą Moniką i tatą Krzysztofem.

Więcej Drukuj

Dla sympatyków gołębi ta wystawa będzie wydarzeniem

10 grudnia zapraszamy do miejskiej hali sportowej w Słubicach przy ul. Piłsudskiego 17, gdzie od 8.00 do 15.00, będzie można podziwiać gołębie pocztowe i ozdobne. Gorzowski oddział Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych, który organizuje tę wystawę, zachęca do udziału całe rodziny, a także hodowców oraz sympatyków gołębi pocztowych, które hoduje się obecnie głównie dla celów sportowych. W Polsce popularne są zawody z ich udziałem polegające na wypuszczaniu kilkuset do kilku tysięcy ptaków ze wspólnego startu.

Więcej Drukuj

Aktywny Kalendarz Adwentowy? Poczujmy wspólnie magię świąt!

W piątek, 1 grudnia 2017 roku, organizatorzy Aktywnego Kalendarza Adwentowego otworzą pierwsze jego okienko. Frankfurckie stowarzyszenie Lebenshilfe zaprosi tego dnia na bożonarodzeniowy bazar różnorodności. Do 24 grudnia, codziennie różne instytucje, stowarzyszenia, szkoły, organizować będą dla mieszkańców dwumiasta spotkania, które przybliżą do świąt.

Więcej Drukuj

Po alei Niepodległości jeździ się teraz komfortowo

Zakończył się remont alei Niepodległości. Krośnieńska firma Kontrakt, która wygrała przetarg, zeszła już z placu budowy. Gminie zostało tylko wymalowanie pasów na jezdni (tego nie było w umowie z Kontraktem). – Mamy na to pieniądze i zrobimy to, jak tylko pozwolą nam na to warunki atmosferyczne – mówi burmistrz Tomasz Ciszewicz. Żeby rozpocząć oznakowanie poziome drogi jezdnia musi być idealnie sucha. Burmistrz mówi, że na tę długo oczekiwaną przez mieszkańców inwestycję gmina wydała ponad 1,4 mln zł. Modernizacja drogi polegała na tym, że drogowcy zerwali dotychczasową nawierzchnię z polbruku i wylali na drogę trzy warstwy asfaltu. Przy jezdni zamontowano też nowe krawężniki. Kierowcy chwalą teraz komfort jazdy, bo po asfaltowym dywaniku jeździ się jak po stole.

Więcej Drukuj

Zefir i Laguna to turystyczne perły

Nasze pływające po Odrze statki zacumowały na zimę w porcie w Nowej Soli. Mają za sobą bardzo udany sezon. Oprócz typowych codziennych rejsów, organizowane też były m.in. rejsy z muzyką country, szanty, rejsy do winnic, możliwość degustacji lokalnych potraw czy koncerty jazzowe i pokazy tańca towarzyskiego. Z oferty tej skorzystało ponad 22 tysiące pasażerów. Nie dziwi więc fakt, że trzeci rok z rzędu, Stowarzyszenie Odra dla Turystów, do którego należy także gmina Słubice, otrzymało Lubuską Perłę Turystyczną dla najlepszej atrakcji turystycznej w województwie lubuskim.

Więcej Drukuj

To była oświatowa burza mózgów

Co można zrobić, żeby więcej osób chciało się uczyć języka sąsiada i innych języków obcych, w jaki sposób wspierać rodziny w temacie kształcenia, czego potrzebuje niepełnosprawne dziecko w szkole, jak zwiększyć imigrantom szanse edukacji, jak tworzyć nawyki zdrowego żywienia u dzieci? – to tylko część pytań, na które szukali odpowiedzi uczestnicy Słubicko-Frankfurckiego Forum Kształcenia.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na usługi przewozu regularnego w ramach publicznego transportu zbiorowego na liniach komunikacji miejskiej w granicach administracyjnych gminy Słubice

Ogłoszenie w BZP nr 619138-N-2017

Więcej Drukuj

transVOCALE? Artyści zabrali publiczność do nieba pięknych dźwięków!

Za nami 14.edycja Europejskiego Festiwalu Piosenki Autorskiej transVOCALE. Sale koncertowe zapełnili, do ostatniego miejsca, Kuba Badach, który w Słubicach prezentował m.in. utwory z nowego albumu "Oldschool" i Brodka, promująca ostatnią płytę "Clashes". Publiczność oklaskiwała także Buslava, multiinstrumentalistę, kompozytora i twórcę tekstów opowiadających o emocjach, ludzkiej ciekawości i doświadczeniach ujętych w niebanalne dźwięki, a także m.in. żywiołowe Bubliczki, Biffa, Bovską.
Jak zawsze transVOCALE było też okazją do własnych odkryć. Na kilku scenach, po obu stronach Odry, mieliśmy okazję słuchać również artystów mniej znanych, którzy potrafili jednak zabrać publiczność do nieba pięknych dźwięków i tekstów. Festiwalowe wspomnienia w fotogalerii Anny Panek-Kusz i Tomasza Fedyszyna.

Więcej Drukuj

Gmina na pomoc osobom bezdomnym

Bezpłatne miejsca w schroniskach, możliwość spędzania czasu w Ośrodku Pomocy Społecznej, ciepłe posiłki, całodobowy kontakt z pracownikami OPS…W taki sposób gmina pomaga już osobom bezdomnym przetrwać okres, gdy na dworze jest coraz zimniej.
- Przede wszystkim zabezpieczyliśmy dla osób bezdomnych miejsca w schroniskach: w Lutynce (bez ograniczeń) i w Świebodzinie (dwa miejsca) – mówi kierowniczka OPS Alina Baldys. Podkreśla, że 9 osób już z tej formy pomocy korzysta. Za ich pobyt w schronisku płaci gmina. Będą tam mogły zostać do końca marca. Mają zapewniony całodobowy pobyt, posiłki, odzież, pomoc terapeutów, którzy uczą wychodzenia z bezdomności i leczą uzależnienia.

Więcej Drukuj

Szach i mat...kto wygra te zawody?

W czwartek 23 listopada 2017 roku o 16.00, w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 3 w Słubicach, rozpoczną się Otwarte mistrzostwa Słubic w szachach. Ich organizatorem jest gmina Słubice, Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz gospodarz wydarzenia. Poniewaz formuła mistrzostw jest otwarta dla osób w różnym wieku, przewidziano m.in. nagrody dla najmłodszego uczestnika turnieju, a także najlepszego szachisty wśród uczniów szkół podstawowych. Informacje na temat turnieju: Krzysztof Szóska, tel. 793 147 373 oraz Robert Tomczak, tel. 601 641 504.

Więcej Drukuj

Zapraszamy w niedzielę na Drzeciński Konkurs Drwali

Ośmiu drwali weźmie udział w konkursie, podczas którego będą wykonywać rzeźby w drewnie. Ich zmagania będzie można obserwować w niedzielę 26 listopada, od 11.00 do 14.30, na placu przy stacji Bert i barze „Grzybek”.
Jak mówi sołtys Drzecina Ryszard Świderski konkurs jest kolejną propozycją dla mieszkańców, żeby spędzić wspólnie wolny czas. Zachęca do udziału w imprezie, w której udział zgłosiło już trzech mieszkańców Drzecina i dwóch z zaprzyjaźnionego Boossen. – Nadal mamy trzy wolne miejsca i na zgłoszenia chętnych (tel. 602 887 799) czekamy do piątku 24 listopada – mówi sołtys.

Więcej Drukuj

Przy Wrocławskiej nowy chodnik

Gmina zleciła przebudowę chodnika obok sklepu Biedronka, przy ul. Wrocławskiej, między ulicami 1 Maja i Kościuszki. Nowa nawierzchnia z kostki brukowej położona zostanie po obu stronach jezdni. Prace już się rozpoczęły i mają potrwać do połowy grudnia. Wykonawcą jest miejscowa firma Eurokop. Z budżetu gminy na tę inwestycję pójdzie 130 tys. zł.

Więcej Drukuj

TransVOCALE w hołdzie Udo Lindenbergowi

Za nami pierwszy dzień Europejskiego Festiwalu Piosenki Autorskiej transVOCALE, który organizują wspólnie Słubice i Frankfurt. Otwarcia dokonali wczoraj, 16 listopada 2017 roku, burmistrzowie: Tomasz Ciszewicz i dr Martin Wilke, którzy zaprosili publiczność, zgromadzoną we frankfurckim Forum Kleista, na wieczór z piosenkami Udo Lindenberga, nazywanego niemieckim Philem Collinsem. - Cieszę się, że już po raz 14. spotykamy się na tym wyjątkowym festiwalu, który poprzez muzykę przybliża nam świat i pozwala go lepiej zrozumieć - mówi burmistrz T. Ciszewicz.

Więcej Drukuj

Nowe zasady rozliczeń z ZUS. Weź udział w bezpłatnym szkoleniu

W środę 29 listopada 2017 roku o 11.00 w Urzędzie Miejskim w Słubicach, przy ul. Akademickiej 1 (sala konferencyjna 104) odbędzie się szkolenie "e-Składka - nowy wymiar rozliczeń z ZUS". Mowa będzie m.in. o tym, jak nie stracić prawa do zasiłku chorobowego, poruszana też będzie kwestia zaległości wobec ZUS. Szczegóły na załączonym plakacie.

Więcej Drukuj

Dodatkowe 1,5 mln zł wyda gmina na drogi

Dziś, 16 listopada, w Urzędzie Miejskim w Słubicach wyłoniliśmy wykonawcę, który, jeszcze w tym roku, wyremontuje siedem gminnych dróg. Na październikowej sesji radni przychylili się do wniosku burmistrza Tomasza Ciszewicza, żeby przeznaczyć dodatkowe 1,5 mln zł na poprawę jakości dróg. Do remontu idzie cała ulica Rzepińska (od skrzyżowania z Narutowicza do ul. Sportowej), na której zostanie położona nowa nawierzchnia asfaltowa. Takie nowe nawierzchnie zyskają też w Słubicach ulice: Żeromskiego, Daszyńskiego, Konopnickiej, plac Bohaterów (od budynków od 1 do 4) i Łokietka. Gmina wyremontuje również Bursztynową i Szmaragdową w Kunowicach. Przetarg wygrała miejscowa firma Eurokop, która ma zmodernizować drogi do 15 grudnia.

Więcej Drukuj

Urząd Miejski w Słubicach szuka pracownika do wydziału inwestycji

Burmistrz Słubic ogłosił nabór na wolne stanowisko urzędnicze ds. budowlanych. Poszukiwani są absolwenci m.in. budownictwa, inżynierii środowiska czy gospodarki przestrzennej. Preferowane będą osoby, które mają już doświadczenie zawodowe w zakresie nadzorowania realizacji robót budowlanych. Więcej informacji na stronie internetowej gminy: www.slubice.pl, w Biuletynie Informacji Publicznej.

Więcej Drukuj

Tego koncertu nie możecie przegapić!

Ma 23 lata, pochodzi z Gruzji i czaruje głosem tak pięknie, że zdobył serca widzów tegorocznej edycji The Voice of Poland. Dave Adamashvili, to chłopak z gitarą, którego inspiruje muzyka Boba Dylana, the Beatles, Erica Claptona czy Stinga. Jest nie tylko bardzo dobrym wokalistą ale też utalentowanym gitarzystą świetnie sprawdzającym się w rockowych i bluesowych brzmieniach. Pisze też własne teksty. W poniedziałek, 20 listopada o 20.00 wystąpi w słubickim klubie Prowincja. Bilety na koncert kosztują 10 zł.

Więcej Drukuj

Zapraszamy na Słubicko-Frankfurckie Forum Kształcenia

W jaki sposób można wspierać rodziny w temacie kształcenia, czego potrzebuje niepełnosprawne dziecko w szkole, jak zwiększyć imigrantom szanse edukacji, jak tworzyć nawyki zdrowego żywienia u dzieci? – to tylko część pytań, na które będą szukać odpowiedzi uczestnicy Słubicko-Frankfurckiego Forum Kształcenia. Gmina Słubice wspólnie z partnerami zza Odry organizuje je w najbliższy poniedziałek, 20 listopada 2017 r. w Collegium Polonicum w Słubicach. Zapraszamy przedstawicieli instytucji zajmujących się oświatą, a także nauczycieli i wszystkich zainteresowanych.

Więcej Drukuj

Niemcy zamkną w grudniowy weekend fragment autostrady do Frankfurtu

Z frankfurckiej spółki komunikacyjnej SVF dostaliśmy wiadomość, że z powodu planów wyburzenia mostu tramwajowego nad autostradą A 12 konieczne jest jej zamknięcie, pomiędzy zjazdami Frankfurt(Oder) – Mitte do Frankfurt(Oder) – West. Nastąpi to w weekend 9-10. 12.2017r. Całkowite zamknięcie autostrady na 24 godziny w obydwu kierunkach odbędzie się w sobotę, 9 grudnia, od godz. 22.00 do niedzieli 10 grudnia, do godz. 24.00. W kierunku Berlina, autostrada A12 ma zostać zamknięta już w sobotę 9 grudnia, od godz. 20.00, a w kierunku Słubic zostanie zamknięta do poniedziałku 11 grudnia, do godz. 8.00.
Z powodu renowacji mostu, od 27 listopada 2017 roku, przez ok. 13 miesięcy, nie będzie kursował tramwaj linii 4 do Markendorfu. Zostanie on zastąpiony autobusami.

Więcej Drukuj

Dzięki temu projektowi uczniowie poznali nasz region

Od września do końca października 2017roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Słubicach realizowany był projekt edukacyjny „Poznajmy się bliżej, poznajmy nasz region”, który był skierowany do wszystkich chętnych uczniów ze szkoły. Jego autorami była Nieformalna Grupa „Aktywni dla Jedynki” składająca się z rodziców, nauczycieli i byłych uczniów SP1. Poprzez udział w różnego rodzaju warsztatach i wyjazdach tematycznych, przybliżających wiedzę o regionie oraz wzmacniających postawę lokalnego patriotyzmu, dzieci miały możliwość w atrakcyjny sposób zrealizować swoje pasje.

Więcej Drukuj

Plac zabaw na osiedlu Słowiańskim ucieszy dzieci

Ponad 45 tys. zł przeznaczyła gmina na zakup nowych urządzeń na osiedlowy plac zabaw. Właśnie montowane są tam nowe sprzęty, które nie tylko służą zabawie, ale też poprawiają sprawność ruchową dzieci. O rozbudowę placu prosili rodzice, bo w sąsiedztwie stoi wiele bloków i miejsce to jest chętnie odwiedzane przez ich pociechy.

Więcej Drukuj

Gmina dostanie zwrot pieniędzy, która wydała na usunięcie azbestu

Ponad 41,6 tys. zł otrzyma gmina, z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze, na realizację programu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest. W końcówce października burmistrz Tomasz Ciszewicz i prezes WFOŚiGW Jolanta Fedak podpisali umowę o dotacji. Na mocy tej umowy gmina otrzyma zwrot poniesionych w tym roku kosztów realizacji programu. Dzięki przyznanej dotacji można było usunąć w 2017 roku ok. 126 ton azbestu z zabudowań znajdujących się w Słubicach i sołectwach.

Więcej Drukuj

Miłośnicy przyrody będą szukać sów

W piątek, 17 listopada, o 18.30, na parkingu przy cmentarzu komunalnym w Słubicach spotkają się poszukiwacze sów. To wieczorne wyjście do parku organizuje Natalia Duer z Fundacji Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych, w ramach projektu "Przyroda nad Odrą II" dofinansowanego z budżetu gminy Słubice. - Do tej pory organizowaliśmy dwa takie wyjścia i sowy stawiały się na spotkanie. Zobaczymy jak będzie tym razem - mówi N. Duer i prosi, żeby chętni zabrali ze sobą latarki i ubrali się stosownie do pory roku i warunków atmosferycznych. - W razie silnego wiatru bądź ulewy wyjście się nie odbędzie - uprzedza. Jak pogoda dopisze, spacerowicze będą mieli do pokonania ok. 3- kilometrową trasę.

Więcej Drukuj

To było radosne i refleksyjne Narodowe Święto Niepodległości

99.rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę uczciliśmy w gminie na kilka sposobów. W piątek, 10 listopada, w przededniu Narodowego Święta Niepodległości odbyły się biegi uliczne, w których wzięła udział rekordowa liczba młodych biegaczy (ponad 700), a dziś, 11 listopada słubiczanie modlili się za Ojczyznę w kościele pw. Św. Ducha, po południu odbył się rodzinny festyn, a wieczorem koncert kameralny muzyki polskiej w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury.

Więcej Drukuj

Do czwartku darmowe lodowisko

Mamy bardzo dobre wiadomości dla dzieci i młodzieży szkolnej z terenu gminy Słubice. Od 11 do 16 listopada podczas dwóch tercji (15.00-16.30 i 17.00-18.30) można korzystać za darmo z krytego lodowiska, które znajduje sie na terenie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Jest to efekt umowy podpisanej pomiędzy spółką SOSiR, a Gminą Słubice. Promocja dotyczy korzystania z lodowiska, a także wypożyczenia łyżew i kasku.

Więcej Drukuj

W bibliotece warsztaty biżuterii szklanej

W sobotę 18 listopada, od 10.00 do 13.30, w bibliotece miejskiej odbędą się bezpłatne warsztaty biżuterii szklanej. Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny, tel 95 758 23 72.

Więcej Drukuj

Słubicka poetka zabrała przedszkolaki w świat wierszy

W piątek (3 listopada 2017 r.) grupę "Dzwoneczki" z Przedszkola Samorządowego nr 2 "Pinokio" odwiedziła Elżbieta Nowak, która niedawno wydała tomik swoich wierszy. -To babcia naszego Michała, więc poznaliśmy także wiersze, które pani Elżbieta napisała o swoim wnuku - mówi nauczycielka z grupy "Dzwoneczki" Dorota Kotuła. Poetka opowiedziała przedszkolakom o swojej przygodzie z literaturą i zaprezentowała swoją twórczość. Wśród wierszy były m.in. opowieści o rodzicach, dziadkach, ulubionych zwierzakach i ... o swoim misiu - przytulance, którą pani Elżbieta bardzo dobrze pamięta. - Zrobiła nam też piękny prezent. Dostaliśmy jej książkę "Niechaj mówią wiersze", ze specjalną dedykacją dla dzieci z naszego przedszkola, dwa wiersze z ilustracjami, napisane specjalnie dla naszej grupy, a także słodkości - wspomina D. Kotuła. Natomiast "Dzwoneczki" podarowały swojemu gościowi własnoręcznie wykonaną laurkę.

Więcej Drukuj

Uczniowie "jedynki" poznali tradycje związane z tańcami narodowymi

Od 11 września do końca października 2017 r., w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Słubicach i Zespole Edukacyjnym nr 4 w Zielonej Górze, realizowany był projekt edukacyjny „Moja muzyczna tożsamość - pieśni i tańce ludowe dla najmłodszych”, który był skierowany do wszystkich chętnych uczniów z obu szkół. Poniżej relacja na ten temat przygotowana przez koordynatorkę projektu Magdalenę Iłowską.

Więcej Drukuj

Świetlice w Pławidle i Nowym Lubuszu zyskają nowy wygląd

Blisko 140 tys. zł wyda gmina na poprawę warunków w dwóch świetlicach wiejskich. Ponad 75 tys. zł poszło już na remont świetlicy w Pławidle, w której obniżono i docieplono sufity w sali głównej i sali komputerowej. W sali głównej wstawiono też pięć okien oraz wymieniono drzwi. Natomiast w sali komputerowej zamontowano jedno dodatkowe okno, dzięki czemu jest tam teraz więcej naturalnego światła. Oba pomieszczenia zostały też pomalowane. Ponadto wydzielono dodatkowe pomieszczenie gospodarcze i wykonano drobne prace naprawcze, wymalowano elewację budynku. Obecnie trwa również termomodernizacja świetlicy w Nowym Lubuszu, która obejmuje m.in. ocieplenie ścian zewnętrznych budynku, izolację i ocieplenie fundamentów. Będą tam też kładzione nowe tynki i zostanie wymienione okno na poddaszu. Na to wszystko gmina przeznaczyła 64, 5 tys. zł.

Więcej Drukuj

Przepisy spowodowały zmiany w przedszkolach

Dlaczego dyrektorki samorządowych przedszkoli i rady rodziców wyszły z inicjatywą, żeby zlikwidować wakacyjne dyżury w placówkach oświatowych? - Wynika to z nowej ustawy, która reguluje m.in. organizację kształcenia, wychowania i opieki w przedszkolach – wyjaśniają osoby kierujące tymi placówkami.

Więcej Drukuj

Jak 11 listopada będzie kursował autobus komunikacji miejskiej?

Urząd Miejski w Słubicach informuje, że organizowany 11 listopada 2017 r. Rodzinny Narodowy Festyn Niepodległości, nie powinien utrudnić realizacji kursów autobusu komunikacji miejskiej w Słubicach na liniach nr 4, 5 oraz 6.
Zmiana organizacji ruchu w tym dniu będzie dotyczyła następujących ulic: plac Przyjaźni – plac Wolności – plac Jana Pawła II – plac Bohaterów – Narutowicza – Rzepińska – Sportowa, jednak wyłączenia z ruchu planowane są w godzinach nie powodujących kolizji z rozkładem jazdy autobusu komunikacji miejskiej.

Więcej Drukuj

Informacja o naborze na wolne stanowisko pracy w Urzędzie Miejskim w Słubicach

Burmistrz Słubic informuje, że ogłoszony został nabór na stanowisko ds. gospodarki przestrzennej w Urzędzie Miejskim w Słubicach.
Termin składania ofert upływa z dniem 13 listopada 2017 r. o godzinie 16.00.
Szczegóły znajdują się na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej (bip.slubice.pl) oraz na tablicy informacyjnej w siedzibie Urzędu Miejskiego w Słubicach przy ul. Akademickiej nr 1.

Więcej Drukuj

Narodowe Święto Niepodległości? Autobus 983 pojedzie inaczej

Ze względu na organizację biegów ulicznych w piątek i sobotę (10 i 11 listopada) transgraniczny autobus 983 nie wszędzie będzie mógł dojechać. 10 listopada, zmiany będą między 11.30 a 14.30, a 11 listopada , między 13.30 a 14.30.
W piątek, 10.11.2017r. autobus linii 983, który wyjedzie z dworca we Frankfurcie o 11.40, 12.40 oraz 13.40 będzie dojeżdżał w Słubicach tylko do przystanku „Poczta“. W tych godzinach nie będą obsługiwane przystanki „Dworzec Autobusowy” i „Plac Bohaterów”.
Natomiast w sobotę, 11.11.2017r. skreślone z rozkładu zostaną przejazdy linii 983 z dworca we Frankfurcie o 13.40 oraz z placu Bohaterów o 14.10.

Więcej Drukuj

Ruszają warsztaty umiejętności rodzicielskich dla mieszkańców sołectw!

W ramach projektu „ Razem po moc”, na realizację którego gmina Słubice dostała dofinansowanie z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, już 8 listopada rusza cykl pięciu warsztatów dla rodziców. Będą się one odbywały w środy od 17.00 w Szkole Podstawowej w Golicach. Natomiast 10 listopada o 17.00 i przez cztery kolejne piątki zapraszamy na warsztaty do świetlicy wiejskiej w Rybocicach.

Więcej Drukuj

Spacer po słubickim rezerwacie? Zapraszamy w niedzielę!

W najbliższą niedzielę, 5 listopada Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych zaprasza na spacer do południowej części Rezerwatu Łęgi koło Słubic. - Zobaczymy co się tam dzieje późną jesienią, będziemy zadzierać głowy w stronę korony drzew, zajrzymy pod kamienie i martwe kłody - zachęca Natalia Duer. Spacer rozpocznie się o 10.00. - Spotykamy się przy wiadukcie kolejowym na końcu ulicy Powstańców Wielkopolskich (koordynaty miejsca spotkania na mapie Google to: 52°19\'29.1\"N 14°34\'55.4\"E ) - wyjaśnia organizatorka spotkania i dodaje, że spacer odbędzie się w ramach projektu \"Przyroda nad Odrą II\" dofinansowanego ze środków gminy Słubice.

Więcej Drukuj

Gmina ogłosiła przetarg na przebudowę kolejnych dróg. Szukamy wykonawcy!

Urząd Miejski w Słubicach ogłosił przetarg na przebudowę ośmiu gminnych dróg i szuka obecnie wykonawcy. Chce zmodernizować całą ulicę Rzepińską, a także przebudować fragmenty ulic: Daszyńskiego, Żeromskiego, Łokietka, Konopnickiej i drogę przy pl. Bohaterów w Słubicach oraz ulice: Bursztynową i Szmaragdową w Kunowicach. 14 listopada nastąpi otwarcie ofert. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej gminy w Biuletynie Informacji Publicznej.

Więcej Drukuj

BRANDMED znów zaprasza dzieci na bezpłatne badania postawy ciała

Centrum Medyczne BRANDMED zaprasza dzieci na bezpłatne badanie dotyczące oceny i analizy postawy ciała oraz geometrii i zakresu ruchu kręgosłupa oraz badanie stóp.
- Dzięki zastosowaniu specjalistycznego sprzętu jesteśmy w stanie precyzyjnie zdiagnozować istniejące lub pojawiające się problemy w postawie ciała. Badanie jest, co niewątpliwie ważne w przypadku młodych pacjentów, całkowicie bezbolesne – podkreśla dyrektor administracyjny firmy BRANDMED Wiesław Pucek.

Więcej Drukuj

Trenerka poradzi jak dbać o kondycję psychiczną

Życie na plus – konferencję o tym, dlaczego warto dbać o swoje zdrowie psychiczne i myśleć pozytywnie, organizują 9 listopada o 15.00, w słubickim Collegium Polonicum, Fundacja Instytut Edukacji Pozytywnej z Warszawy i Fundacja na rzecz Collegium Polonicum. Będzie mowa o tym, jak dbać o swoją kondycję psychiczną, jak radzić sobie ze stresem i wypaleniem, jak budować pozytywne relacje? Szkolenie poprowadzi Małgorzata Nowicka, ekspert, trener i prezes Fundacji Instytut Edukacji Pozytywnej.

Więcej Drukuj

Który Miś Uszatek najładniejszy? Przyjdź,obejrzyj,zagłosuj!

W słubickiej bibliotece można już obejrzeć prace wykonane na rodzinny konkurs plastyczny pt. "Mój przyjaciel Miś Uszatek"! Kolejny etap konkursu, to głosowanie na najbardziej pomysłowego Misia Uszatka! A zatem przyjdź... obejrzyj... zagłosuj!
Galeria prac dostępna jest również na stronie internetowej biblioteki www.biblioteka.slubice.pl
Karty do głosowania są dostępne w bibliotece.

Więcej Drukuj

Lokalni społecznicy spotkali się na VI Słubickim Forum Organizacji Pozarządowych

Podczas VI Słubickiego Forum Organizacji Pozarządowych, które odbyło się 25 października w Słubicach, rozmawiano o tematach ważnych dla lokalnych społeczników: o roli liderów lokalnych, współpracy z biznesem, ekonomizacji organizacji, a także konsultowano zapisy programu współpracy gminy Słubice z organizacjami pozarządowymi w 2018 i 2019 roku. Były to trzy godziny, wypełnione merytorycznymi rozmowami pod okiem zaproszonych ekspertów.

Więcej Drukuj

Rozporządzenie powiatowego lekarza weterynarii

Z dnia 30.11.2017r. w sprawie odstrzału sanitarnego dzików na terenie powiatu słubickiego.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony pn. Gmina Słubice miejscem kształcenia "ku przyszłości" - stworzenie innowacyjnej edukacji dostosowanej do potrzeb rynku pracy: wyposażenie laboratoriów

Ogłoszenie o zamówieniu nr 2017/S 209-432736 z 31/10/2017
Znak sprawy: ZP.271.29.2017.PG

Więcej Drukuj

Nowa tablica w słubickim lapidarium i rozwiązanie kolejnej zagadki

Roland Semik, społeczny opiekun zabytków w powiecie słubickim poinformował, że słubickie lapidarium, które znajduje się na cmentarzu komunalnym, wzbogaci się o współczesną tablicę pamiątkową z napisem „Harttung 1897”. Nawiązuje ona do autentycznej tablicy, która zaginęła na terenie cmentarza w połowie lat 60. XX w. Nową tablicę wykona jeden ze słubickich kamieniarzy na zlecenie potomków rodziny Harttung.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na przebudowę dróg w Gminie Słubice

Ogłoszenie w BZP nr 608412-N-2017 z dnia 2017-10-27 r.

Więcej Drukuj

W parkach zrobiło się jaśniej

W wielu miejscach w mieście zamiast tradycyjnego oświetlenia ulicznego montowane są właśnie oprawy ledowe. Pojawiły się już w parkach przy placu Wolności i placu Przyjaźni, będą też zakładane przy ulicy Akademickiej, na deptakach przy ul. Żeromskiego i Kochanowskiego. W sumie, w ramach modernizacji oświetlenia, w miejscu dotychczasowych opraw w kształcie kul, będą zamontowane 62 nowe oprawy, za które gmina zapłaci 67 tys. zł.

Więcej Drukuj

Groszowe podwyżki podatków

Dziś, 26 października, podczas sesji, radni przegłosowali nowe stawki podatków. Najbardziej interesujący mieszkańców podatek od nieruchomości wzrośnie w 2018 roku o 2 grosze za metr kwadratowy powierzchni budynków mieszkalnych (było 0,75 zł, będzie - 0,77 zł) i o 1 grosz za grunt pod budynkami mieszkalnymi (było – 0,45 zł, będzie – 0,46 zł). Wzrost podatków średnio o 2 proc. wynika z inflacji, której wskaźnik wynosi 1,9 proc. Dla przykładu za 50 metrowe mieszkanie wraz z gruntem słubiczanie zapłacą rocznie ok. 2 zł więcej. W przypadku 10-arowej działki stawka podatku od nieruchomości wzrośnie rocznie o 10 zł.

Więcej Drukuj

To był lAbiRynT życia, emocji, prowokacji i barw

Za nami Festiwal Nowej Sztuki lAbiRynT, który gościł w Słubicach i Frankfurcie nad Odrą od 13 do 15 października. Jego podsumowania dokonała jedna z uczestniczek Julia Szagdaj, która podzieliła się z kuratorką wystawy Anną Panek-Kusz swoimi przemyśleniami. Jej tekst poniżej. Prezentujemy także fotorelację z tego wydarzenia.

Więcej Drukuj

Bezpieczniej koło cmentarza

Mamy nowe oświetlenie ul. Sportowej, na odcinku od Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji do skrzyżowania Sportowej z Folwarczną. Mieszkańcy dojeżdżający na cmentarz komunalny odczują też lepszą jakość drogi, z której kierowcy korzystają 1 listopada, wyjeżdżając z nekropolii.
- Droga została wyrównana, a przy zjeździe na ul. Sportową utwardzona kostką brukową – mówi burmistrz Tomasz Ciszewicz. Cieszy się też z tego, że ENEA, na prośbę gminy, zmodernizowała oświetlenie prowadzącej do cmentarza ulicy Sportowej. Stanęły tam nowe słupy z ledowymi oprawami. Gmina nie poniosła żadnych kosztów, bo inwestycję zrealizowała ENEA w ramach modernizacji oświetlenia ulicznego.

Więcej Drukuj

Czy ring należeć będzie do słubiczanina?

Tego jeszcze w Słubicach nie było! W sobotę, 28 października o 19.00, w hali sportowej przy ul. Akademickiej rozpocznie się I Międzynarodowa Gala „Thai Battle Championship" - mecz Polska-Niemcy.
Wśród zawodników zobaczymy czołówkę sportowców z obu stron Odry, a także zawodnika z Tajlandii. Event zakłada łącznie 11 walk, w tym 3 walki półzawodowe oraz 8 walk zawodowych. Co ciekawe, na ringu zobaczymy słubiczanina Aleksandra Staropoli, zawodnika Korona Gym Słubice, który trenuje pod okiem Radosława Wiłkojcia.

Więcej Drukuj

Ważne spotkanie słubickich stowarzyszeń

Dziś, 25 października o 17.00 w sali konferencyjnej w słubickim Collegium Polonicum, odbędzie się VI Słubickie Forum Organizacji Pozarządowych. Już po raz 6. przedstawiciele słubickich stowarzyszeń i fundacji wspólnie z ekspertami i zaproszonymi gośćmi będą rozmawiać o najważniejszych sprawach dotyczących lokalnego III sektora.Słubickie Forum Organizacji Pozarządowych to coroczne wydarzenie, którego celem jest wymiana informacji i doświadczeń pomiędzy organizacjami pozarządowymi, społecznikami, władzami i zaproszonymi gośćmi. Organizatorzy przygotowali bogaty program, bazujący na dwóch wiodących tematach: współpracy gminy z organizacjami pozarządowymi oraz wzmacniania lokalnych liderów.

Więcej Drukuj

Spotkanie z Przyrodą? Tym razem będzie o Odrze

W czwartek, 26 października, w Collegium Polonicum o 18.00 (sala 18) rozpocznie się piąty sezon Spotkań z Przyrodą. -Tym razem spojrzymy w tajemnicze wody rzeki Odry. Z jednej strony jest nam dobrze znana - widzimy ją niemal codziennie. Ale jakby się głębiej zastanowić to niewiele o niej wiemy. Porozmawiamy o jej przyrodzie, ale nie tylko - zachęca Natalia Duer z Fundacji Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych, która jest organizatorką spotkań. Są one częścią projektu "Przyroda nad Odrą II" dofinansowanego przez Gminę Słubice.

Więcej Drukuj

10 listopada Urząd Miejski w Słubicach będzie zamknięty

Informujemy, że w piątek 10 listopada 2017 r., zgodnie z zarządzeniem nr 88/2017 Kierownika Urzędu Miejskiego w Słubicach, Urząd Miejski będzie nieczynny. Wynika to z art. 130 § 2 Kodeksu pracy. Jeśli święto państwowe przypada w innym dniu niż niedziela, pracodawca ustala inny dzień wolny. Tak właśnie jest w przypadku przypadającego w tym roku w sobotę Narodowego Święta Niepodległości.

Więcej Drukuj

Dyskusyjny Klub Książki? Dziś spotkanie!

W środę, 25 października, o 15.00, w oddziale dla dorosłych słubickiej biblioteki kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Tematem rozmów będzie poezja słubiczanki Elżbiety Nowak, która niedawno wydała swój pierwszy tomik „Niech mówią wiersze”. Słubiczanka pisze wiersze od blisko 10 lat, dzieląc się z innymi swoimi przemyśleniami na temat rodziny, miłości, przyrody i codzienności.

Więcej Drukuj

Eksperci wyposażą niepełnosprawnych w przydatną wiedzę

Chcesz poznać możliwości pozyskania pieniędzy na założenie działalności gospodarczej, odbycie stażów, doposażenia stanowiska pracy, podniesienie kompetencji poprzez udział w kursach i szkoleniach? Sektor 3 Słubice oraz Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Gorzowie Wlkp. zapraszają na spotkanie informacyjne z cyklu „Pełno spraw dla niepełnosprawnych”, które odbędzie się w poniedziałek, 30 października 2017 r., w godzinach 11.00 – 13.00 w biurze Fundacji na rzecz Collegium Polonicum przy ul. Kościuszki 1.

Więcej Drukuj

33 pary świętowały z gminą Złote Gody

- To jest niezwykły przykład dla młodych pokoleń wytrwałości, wzajemnego zrozumienia oraz wzór mądrego życia – mówiła kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego w Słubicach Alicja Cieślak o parach, które 6 października świętowały Złote Gody.
Z tej okazji burmistrz Tomasz Ciszewicz i przewodniczący Rady Miejskiej w Słubicach Mariusz Olejniczak zaprosili małżonków na uroczystość do Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury. W imieniu prezydenta RP burmistrz wręczył jubilatom Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Więcej Drukuj

facebook google plus one