Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

Dwumiasto śle kondolencje do Gdańska

Burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak i nadburmistrz Frankfurtu nad Odrą Rene Wilke prześlą dziś, na ręce Wiceprezydent Gdańska Pani Aleksandry Dulkiewicz, kondolencje od mieszkańców dwumiasta. - Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Prezydenta Pawła Adamowicza. Jesteśmy wstrząśnięci tym, co się wydarzyło podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. Brutalny atak na Pana Prezydenta, to atak na wartości, które były mu bliskie i są bliskie także nam. To atak na otwartość, tolerancję, demokrację. Jest nam szczególnie gorzko, że straciliśmy wielkiego samorządowca, który Polskę i Europę nosił w sercu - napisali burmistrzowie. Cała treść w załączniku.

Więcej Drukuj

W sobotę koncert poświęcony pamięci prezydenta Gdańska

Sobota 19 stycznia 2019 roku będzie dniem żałoby narodowej ogłoszonej w związku z tragiczną śmiercią Pawła Adamowicza. Z tego powodu gmina Słubice odwołuje zaplanowany na ten dzień koncert noworoczny, a zaprasza mieszkańców Słubic i Frankfurtu na koncert poświęcony pamięci zamordowanego prezydenta Gdańska. Brandenburska Orkiestra Państwowa wykona I Symfonię Johannesa Brahmsa, c-moll, opus 68. Darmowy koncert w kościele pw. NMP Królowej Polski rozpocznie się o 18.30. Poprzedzi go msza święta o 18.00, podczas której modlić się będziemy za zmarłego prezydenta Gdańska.

Więcej Drukuj

Uwaga kierowcy. Nie wolno parkować na placu Bohaterów!

Na placu Bohaterów pojawiły się ogłoszenia wykonawcy, że nie można już tam zostawiać aut, bo lada moment firma, która wygrała przetarg na przebudowę placu, zacznie go grodzić. Ponieważ w ramach gminnej inwestycji wokół placu powstaną też miejsca parkingowe, w czasie budowy, zajęte też zostaną chodniki przylegające do placu. Piesi będą musieli korzystać z tych znajdujących się po drugiej stronie jezdni. Przebudowa placu ma potrwać do jesieni.

Więcej Drukuj

Brawo słubiczanie. W sercach macie ocean dobroci!

Ale to były emocje. W czasie niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (13 stycznia 2019 roku) słubiczanie uzbierali ponad 113 tys. zł! Dokładnie 113 580 zł. I choć nie pobiliśmy ubiegłorocznego rekordu (ponad 114 tys. zł), to jednak o rekordzie i tak możemy mówić. Kolacja z Łukaszem Fabiańskim została wylicytowana za 7 tys. zł!!! To najwyższa kwota, osiągnięta w Słubicach od kiedy gra tu WOŚP.

Więcej Drukuj

Te warsztaty ułatwią dialog z sąsiadami zza Odry

31 stycznia, od 10.00 do 15.00, w słubickim Urzędzie Miejskim, odbędą się warsztaty dla przedstawicieli instytucji i organizacji zaangażowanych w transgraniczną współpracę. Organizatorem jest Euroregion Pro Europa Viadrina.

Więcej Drukuj

W czasie ferii zapraszamy na darmowe seanse w kinie

Słubicki Miejski Ośrodek Kultury przygotował darmowe seanse dla dzieci, które czekają niebawem dwutygodniowe ferie. W "smokowym" kinie, będzie można obejrzeć „Królową śniegu: po drugiej stronie lustra”, a także „Miśków 2-óch w Nowym Jorku”
Pierwszy z filmów, opowiadający historię Gerdy, która walczy o ocalenie bliskich, porwanych przez Króla Haralda, z Królową Śniegu, zostanie wyświetlony: w środę, 16 stycznia, czwartek, 17 stycznia o 11.00, a także we wtorek 22 stycznia i czwartek 24 stycznia, także o 11.00. Natomiast opowieść o przygodach miśków będzie można obejrzeć w tych samych dniach, tyle, że o 13.00. Darmowe wejściówki na te seanse są do odbioru w SMOKu.

Więcej Drukuj

Wystaw choinkę. PUK ją odbierze!

W czwartek 17 stycznia i w piątek 18 stycznia pracownicy Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych będą odbierać od mieszkańców świąteczne choinki. Wystarczy wystawić je przed dom, w miejscu przeznaczonym do zbiórki odpadów komunalnych. PUK informuje, że choinki można też samemu przywieźć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Krótkiej 8, w poniedziałki, środy i soboty w godz. od 7.00 do 18.00.

Więcej Drukuj

Gazele biznesu dla naszych firm

M.B.B. Logistisc, Promet Cargo, Foliarex i Kopelia, które działają w naszej gminie to jedne z najbardziej dynamicznych małych i średnich firm wyróżnionych w 19. edycji rankingu „Gazele Biznesu". M.B.B Logistic to lider na naszym rynku. Firma zajęła 3. miejsce wśród najlepszych firm województwa lubuskiego i 40.miejsce w Polsce. Serdecznie gratulujemy!

Więcej Drukuj

Słubice gospodarzem konferencji z udziałem organizacji pozarządowych z całej Europy

Jean – Marc Roirant, prezydent Civil Society Europe w Brukseli i Karolina Dreszer – Smalec z zarządu Fundacji na rzecz Collegium Polonicum, która pełni też funkcję wiceprezeski European Civic Forum, byli 8 stycznia gośćmi burmistrza Mariusza Olejniczaka. Rozmawiali o możliwości współpracy i promocji Słubic w związku z międzynarodową konferencją naukową, którą w dniach 28-29 marca 2019, organizuje w Słubicach, Civil Society Europe zrzeszająca 30 największych sieci organizacji pozarządowych w Europie.

Więcej Drukuj

Lodowisko w czasie ferii jak zawsze darmowe

Gmina Słubice, jak co roku, sfinansuje dzieciom korzystanie z krytego lodowiska, którym dysponuje Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Od 14 do 25 stycznia za darmo będzie można pojeździć od 11.00 do 12.30, a także od 17.00 do 18.30. Nie tylko wejście będzie bezpłatne, ale też wypożyczenie łyżew i kasku.

Więcej Drukuj

Mediator z OPS pomoże rozwiązać konflikt

- Od 1 lutego 2019 r. Ośrodek Pomocy Społecznej w Słubicach uruchomi pilotażowy program zwiększający dostępność mediacji dla mieszkańców gminy w kwestiach, które budzą wiele emocji i niestety mogą trwać przez wiele lat - informuje kierowniczka OPS Monika Cichecki. - W dojściu do porozumienia może pomóc mediator, czyli profesjonalista będący osobą bezstronną i niezaangażowaną w konflikt. W związku z tym Ośrodek Pomocy Społecznej proponuje możliwość skorzystania z bezpłatnych: mediacji rodzinnych, mediacji sąsiedzkich, mediacji w edukacji, mediacji w postępowaniu karnym - dodaje.

Więcej Drukuj

Burmistrz Słubic ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu niemieszkalnego nr 1 stanowiącego własność Gminy Słubice położonego w Słubicach na Osiedlu Świerkowym 2D wraz ze sprzedażą ułamkowej części gruntu.

Więcej Drukuj

Ta wystawa rzuci światło na sztukę niemiecką, ale też historię

Brandenburskie Muzeum Sztuki Nowoczesnej prezentuje, we frankfurckim ratuszu, wystawę REAL POP 1960 – 1985. - Po raz pierwszy, w sposób kontrastowy i w formie dialogu, przedstawiona zostanie sztuka NRD i RFN, oferując mnóstwo materiałów wizualnych do dyskusji. W rzadko spotykanym zakresie wystawa ta zapewni przegląd artystycznego spojrzenia na historycznie przeciwstawne systemy odniesienia i ich struktury społeczne i polityczne - zachęcają organizatorzy. Dzięki współpracy ze Słubicko-Frankfurckim Centrum Kooperacji będzie można obejrzeć wystawę z oprowadzaniem w języku polskim. Zapraszamy w piątki: 1 i 15 lutego o 18.00. Wstęp wraz z oprowadzaniem: 4 euro.

Więcej Drukuj

W Galerii OKNO zaprezentują kalendarz, który wspiera chorych

Grupa fotograficzna AKFA zaprasza, w piątek 11 stycznia o 18.00, do galerii OKNO na wystawę fotografii ilustrujących tegoroczny kalendarz stworzony przez członków tej grupy. - Dedykowany jest Hospicjum Domowemu Św. Wincentego a'Paulo w Słubicach, aby wesprzeć ich misje, doceniając serce i zaangażowanie jakim obdarowują swoich podopiecznych - mówi kierująca grupą Anna Panek-Kusz. - Każdy kto wrzuci datek do puszki hospicjum domowego Św.Wincentego a'Paulo otrzyma nasz kalendarz - dodaje.

Więcej Drukuj

Zagrajmy z WOŚP. Licytowana będzie kolacja z Łukaszem Fabiańskim!

Przed nami 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapraszamy w niedzielę 13 stycznia do Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury. W ubiegłym roku słubiczanie uzbierali ponad 114 tys. zł! Jak będzie tym razem? To zależy od nas wszystkich! Przykład dał już burmistrz Mariusz Olejniczak. Upiecze tort na dowolną okazję osobie, która wygra licytację. A ponieważ chętnie też śpiewa, dał się namówić na... „Duet z burmistrzem”, który zostanie nagrany w profesjonalnym studiu jakim dysponuje ośrodek kultury.Jak zawsze nie zawiódł też Łukasz Fabiański. Co trafi dzięki niemu na licytację?

Więcej Drukuj

Wiedeńskie rytmy na noworocznym koncercie

W sobotę, 19 stycznia 2019 r. o 19.30 zapraszamy do kościoła pw. NMP Królowej Polski na noworoczny koncert organizowany przez Słubicki Miejski Ośrodek Kultury. Tego wieczoru przeniesiemy się do roztańczonej ojczyzny walca słuchając radosnych uwertur, walców i polek, czyli muzyki lekkiej, łatwej i przyjemnej! W wykonaniu Brandenburskiej Orkiestry Państwowej z Frankfurtu nad Odrą, pod batutą Takao Ukigaya, usłyszmy kunsztowne interpretacje m.in. utworów Johanna Straussa, Josefa Straussa, Eduarda Straussa, Jacquesa Offenbacha, Franza Lehára czy Franza von Suppé. Z kolei dzięki interpretacjom japońskiego tenora Naoyuki Okada udamy się także do magicznego świata operetki. W programie m.in. arie z „Barona Cygańskiego”, „Krainy uśmiechu” czy „Nocy w Wenecji”. Bilety w cenie 50 zł można kupić w SMOKu.

Więcej Drukuj

Nie pozwolą się dzieciom nudzić w czasie ferii

Od 14 do 19 stycznia Prywatna Szkoła Podstawowa Euregio zaprasza na Artystyczną Feriadę! W drugim tygodniu ferii będzie też cykl zajęć językowych i sportowych. - Dzieci i młodzież, które interesują się teatrem i filmem, mają zamiłowania plastyczne i literackie powinny czuć się doskonale w przygotowanym przez nas programie. Każdego dnia będziemy rozwijać konkretne umiejętności, ćwiczyć te, na które brakuje czasu, a które są niezbędne na wielu lekcjach - zachęca dyrektorka szkoły Aneta Czapp. - Będziemy pisać opowiadania i wiersze, czytać i odtwarzać na scenie, oglądać mistrzów teatru i uczyć się poprzez analizę. W programie mamy też oglądanie krótkometrażowych filmów, dokumentów, poznawanie technik robienia zdjęć i montażu, pisania własnych scenariuszy. Będziemy też kręcić filmy, szukać inspiracji w naturze podczas spacerów, malować plakaty i poznawać największych twórców malarstwa - wyjaśnia.

Więcej Drukuj

Kominiarz czy strażak? Wybór jest oczywisty!

Strażacy apelują: Zadbajmy o bezpieczeństwo. I przypominają, że przewody kominowe należy okresowo sprawdzać i czyścić. To zapobiega zaczadzeniom i pożarom. Warto wiedzieć, że temperatura palącej się sadzy przekracza 1000 stopni Celsjusza, a taki stan jest wielkim zagrożeniem dla mieszkańców. O tym przypomina akcja społeczna, którą propagują strażacy. Szczegóły w załączniku.

Więcej Drukuj

W "trójce" dobro wygrało ze złem

"Jeden zero dla Nieba" to tytuł jasełek, które mieli okazję obejrzeć niedawno uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Słubicach. Przedstawienie przygotowali uczniowie z Akademii Teatralnej z pomocą nauczycielki Doroty Bąbki.
- To historia z dreszczykiem emocji, bo dwa obozy walczą o ważne informacje i o ...kołyskę - opowiada nauczycielka.

Więcej Drukuj

Rozpoczyna się przebudowa placu Bohaterów

Słubicka firma Eurokop Invest, która wygrała przetarg na modernizację placu Bohaterów, za kilka dni zamierza ogrodzić teren i rozpocząć prace. Gmina przeznaczyła na tę inwestycję 4,3 mln zł. Na placu stanie fontanna, w sąsiedztwie powstanie plac zabaw i miejsca do rekreacji. Przybędzie zieleni, efektownych siedzisk, nową nawierzchnię zyskają spacerowe alejki. Wykonawca ma umowę do końca listopada, ale nie wyklucza, że upora się z tą inwestycją wcześniej.

Więcej Drukuj

Strażacy ochotnicy dostali nowy sprzęt

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Golicach otrzymała nowy sprzęt do ratownictwa, wart ponad 18,8 tys. zł. W końcówce 2018 roku przekazał go strażakom burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak. Sprzęt, w 99 proc. gmina kupiła ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości.

Więcej Drukuj

UWAGA! Zmiana rozkładów jazdy komunikacji miejskiej.

Szanowni Państwo,

Organizator publicznego transportu zbiorowego informuje, iż z dniem 2 stycznia 2019 r. następuje zmiana rozkładów jazdy na liniach komunikacji miejskiej.

Zostaje usunięty z rozkładu jazdy przystanek Kunowice.

Zmianie ulegną godziny kursowania dotychczasowych linii.

Wprowadza się linię nr 3 i 7, celem umożliwienia dojazdu mieszkańcom do miejsc pracy w obrębie TERMINALA, która będzie funkcjonowała od poniedziałku do piątku.

W związku z powyższym, zachęcamy Państwa do zapoznania się z nowymi rozkładami jazdy obowiązującymi od dnia 2 stycznia 2019 r. i korzystania z komunikacji miejskiej - nowy rozkład jazdy 2019

Więcej Drukuj

Burmistrz Słubic ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej niezabudowanej stanowiącej własność Gminy Słubice położonej w obrębie 1 m. Słubice.

Więcej Drukuj

DRODZY MIESZKAŃCY

Niech Święta Bożego Narodzenia będą dla Was czasem rodzinnych spotkań pełnym radości, spokoju, zadumy nad płomieniem świątecznej świecy, nadziei na kolejny rok, którą daje pierwsza gwiazdka.

Z serdecznymi życzeniami
burmistrz Mariusz Olejniczak
wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego w Słubicach

oraz
przewodniczący Rady Miejskiej
Grzegorz Cholewczyński z radnymi.

Więcej Drukuj

W święta zmiany w miejskiej komunikacji

W poniedziałek 24 grudnia 2018 r. oraz w kolejny poniedziałek 31 grudnia 2018 r. zostają zawieszone kursy: nr 133, linii nr 1 o godz.21:40, nr 135, linii nr 1 o godz. 22:40, nr 134, linii nr 2 o godz.22:15, nr 144, linii nr 5 o godz.16:35. Pozostałe kursy w tych dniach bez zmian.

Więcej Drukuj

„Bili” się o…ekologię!

Niesamowite emocje towarzyszyły ekologiczno-sportowej imprezie „Eko Cross Challenge”, która odbyła się 20 grudnia, w hali Szkoły Podstawowej nr 1, w ramach gminnej kampanii edukacyjnej „Eko młodzi gniewni”. Główną atrakcją imprezy był pojedynek sportowy a’la cross fit.

Więcej Drukuj

W Wigilię i Sylwestra nie będzie przyjęć interesantów

Poniedziałki to dni przyjęć mieszkańców przez burmistrza Mariusza Olejniczaka. W najbliższe: 24 grudnia i 31 grudnia, przyjęć tych nie będzie.

Więcej Drukuj

Radni zdecydowali: Ponad 26 mln zł na gminne inwestycje!

Rada Miejska w Słubicach jednogłośnie uchwaliła, 20 grudnia, budżet na 2019 rok. Dochody mają wynieść 100 mln zł, a wydatki szacuje się na kwotę 107 mln zł. Gminę czeka kilka ważnych inwestycji, m.in. przebudowa placu Bohaterów, dokończenie budowy hali sportowej przy „dwójce” czy mieszkań socjalnych przy ul. Krótkiej. Na wniosek burmistrza Mariusza Olejniczaka, radni wpisali też do budżetu kwotę 300 tys. zł, którą gmina chce dołożyć do opracowania studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego niezbędnego do wybudowania obwodnicy Słubic.

Więcej Drukuj

ZUWŚ zamyka na zimę miejskie toalety

- Powodem jest konieczność zabezpieczenia instalacji wodno-kanalizacyjnych znajdujących się w obiektach, a także
uniemożliwienie osobom postronnym wykorzystywania szaletów do noclegów. Sprzyjająca w tym roku aura (utrzymujące się w ostatnim czasie dodatnie temperatury) wydłużyły okres korzystania z toalet. Obecnie jednak toalety, w związku z brakiem możliwości korzystania z nich (temperatury nocą spadają poniżej zera stopni Celsjusza), zostaną uprzątnięte, zabezpieczone oraz zamknięte.
Ponowne udostępnienie szaletów mieszkańcom przewidywane jest w okresie wiosennym - wynika z komunikatu Zakładu Usług Wodno-Ściekowych.

Więcej Drukuj

Niech to betlejemskie światło nas łączy!

Z takim przesłaniem burmistrz Mariusz Olejniczak zwrócił się wczoraj, 19 grudnia, do osób zebranych na moście łączącym Słubice i Frankfurt. Zastępcy nadburmistrza Frankfurtu Clausowi Junghannsowi przekazał otrzymane od harcerzy Betlejemskie Światełko Pokoju.

Więcej Drukuj

Fundusz Inicjatyw Obywatelskich to ciekawa propozycja dla aktywnych mieszkańców

Gmina Słubice wraz z Narodowym Instytutem Wolności organizuje spotkanie informacyjne. W związku ze zbliżającym się terminem ogłoszenia naboru do programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, Liliana Grupińska z Narodowego Instytutu Wolności przeprowadzi, 4 stycznia 2019 roku, w godzinach 12.00-14.00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Słubicach,spotkanie informacyjne dotyczące idei programu, zasad naboru, metodologii oceny wniosków i sprawozdawczości. Szczegółowe informacje na ten temat zawarte są w załączniku.

Więcej Drukuj

Poruszyli wszystkie struny wrażliwości

To było nie tylko piękne przedstawienie, ale też wulkan emocji, których dostarczyli publiczności nasi lokalni artyści podczas kolejnego już Preludium Bożonarodzeniowego zorganizowanego przez Słubicki Miejski Ośrodek Kultury. Na scenie frankfurckiego Forum Kleista zaprezentowało się we wtorek, 18 grudnia, 370 osób!

Więcej Drukuj

Dzięki gminie do mieszkańców dojedzie nowa, świetnie wyposażona karetka

- Nie mieliśmy cienia wątpliwości, żeby pomóc w zakupie karetki, która ma służyć mieszkańcom naszej gminy. Ich bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze – mówił dziś, 18 grudnia, podczas oficjalnego przekazania ambulansu powiatowemu szpitalowi burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak. Z budżetu gminy przeznaczyliśmy na ten cel 350 tys. zł.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na utrzymanie w czystości ulic, placów i chodników, przystanków autobusowych, placów zabaw i podwórek na terenie gminy Słubice

Ogłoszenie w BZP nr 662847-N-2018 z dnia 2018-12-18 r.

Więcej Drukuj

Korzystajmy z fajerwerków bezpiecznie!

Straż Miejska w Słubicach prowadzi kontrole sprzedaży fajerwerków. Wspólnie z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej opracowała też biuletyn, w którym zwraca uwagę jak bezpiecznie korzystać z petard, świec dymnych i sztucznych ogni. - Są one efektowne, kolorowe i głośne, ale część zabaw środkami pirotechnicznymi kończy się niestety wypadkami - ostrzegają autorzy broszury.

Więcej Drukuj

Trwa nabór do dziennego domu seniora

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie przyjmuje do 21 grudnia zgłoszenia od osób, które chcą korzystać z oferty dziennego domu dla seniorów, który od stycznia będzie działał w wyremontowanych pomieszczeniach przychodni lekarskiej przy ul. Mickiewicza 6 w Słubicach.

Więcej Drukuj

U nas zapachniało już świętami

- To był świetny pomysł, żeby zorganizować taki mini jarmark bożonarodzeniowy także w Słubicach – chwaliła Natalia Wrońska, która z dziećmi zajrzała w weekend do Świątecznej Zagrody. Stanęła ona w piątek 14 grudnia na deptaku koło biblioteki i do niedzieli można tam było spotkać Mikołaja z żywymi reniferami, pojeździć na karuzeli, zajrzeć do żłóbka i pośpiewać kolędy. – Będziemy się starali, żeby w przyszłym roku oferta była jeszcze bogatsza – mówi burmistrz Mariusz Olejniczak.

Więcej Drukuj

Magia świąt w mikołajkowej zagrodzie

Żywe renifery, czerwone sanie, w których można posiedzieć z Mikołajem, szopka, wspólne kolędowanie i wiele innych atrakcji przygotowała gmina, żeby umilić mieszkańcom czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Różnorodność atrakcji jest tak duża, że warto wyjść z domu w ten weekend.

Więcej Drukuj

Dziś we Frankfurcie spotkamy...kucyka trojańskiego

Stowarzyszenie Słubfurt zaprasza o 17.00 na plac Mostowy. W starej sali gimnastycznej przy Carl-Friedrich-Emanuel-Bach-Straße we Frankfurcie zaprezentuje ciekawy projekt, na który składają się m.in. instalacje i występy przygotowane przez artystów: Gunhilda Kreuzera, Barbarę Müller, Elke Postler, Christine Hoffmann, Roberta Abtsa, Michaela Kurzwellego i zespół LandKunstLeben.
Podczas spotkania, które odbywa się w ramach Parlamentu Słubfurtu będzie dyskusja o przyszłości placu Mostowego. Każdy, kto przyjdzie na posiedzenie, staje się automatycznie radnym miejskim ze Słubfurtu i ma jeden głos.Sesja parlamentarna zakończy się koncertem gruzińskiej grupy “Gruppa Alilo". Wstęp jest bezpłatny.

Więcej Drukuj

Słubice gospodarzem 7. edycji SCOTT Cyclocross Challenge

Park przy Słubickim Ośrodku Sportu i Rekreacji stanie się w niedzielę, 16 grudnia, terenem zmagań amatorów jazdy na rowerze w trudnych warunkach. - Kto był już w Słubicach ten wie, że lekko nie będzie. 2,6 km trasa została wytyczona w parku, gdzie uczestników czekają podjazdy, zjazdy, podbiegi, nie zabraknie również sekcji technicznych - opowiada Piotr Zalisz, jeden z organizatorów imprezy i dodaje, że piękne puchary dla zwycięzców ufundowała gmina Słubice, a wręczać je będzie burmistrz Mariusz Olejniczak. Impreza rozpoczyna się o 11.00 w parku przy stadionie. Serdecznie zapraszamy do udziału i kibicowania.

Więcej Drukuj

Burmistrz usłyszał deklarację współpracy

Burmistrz Mariusz Olejniczak gościł dziś, 13 grudnia, przedstawicieli Regionu Nadodrzańskiego Związku Emerytów i Rencistów Straży Granicznej w Słubicach: Krystynę Kubiak, Włodzimierza Tiszuka i Jerzego Siedlarza. – Przyszliśmy w imieniu naszego związku pogratulować Panu wyboru na stanowisko burmistrza Słubic - stwierdzili przekazując Mariuszowi Olejniczakowi najlepsze życzenia. – Dziękujemy Panu za dotychczasową działalność i aktywność, także za przychylność i życzliwość dla naszego emeryckiego środowiska – podkreślał prezes związku J. Siedlarz i zadeklarował, że związek będzie wspierał burmistrza w działaniach na rzecz gminy.

Więcej Drukuj

Parking przy deptaku do niedzieli zamknięty

W związku z cyklem imprez dla mieszkańców, które gmina Słubice, organizuje w ramach "Świątecznej zagrody" prosimy, żeby od dziś, 13 grudnia do niedzieli 16 grudnia nie stawiać samochodów na parkingu przy rondzie Solidarności. Przepraszamy za utrudnienia.

Więcej Drukuj

Burmistrz Słubic ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej niezabudowanej stanowiącej własność Gminy Słubice położonej w obrębie 12 Kunice.

Więcej Drukuj

Burmistrz Słubic ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej niezabudowanej stanowiącej własność Gminy Słubice położonej w obrębie 12 Kunice.

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 30/2018 Burmistrza Słubic z dnia 10 grudnia 2018 r. w sprawie wyrażenia zgody na zniesienie odrębnej własności lokalu, przeznaczenie do odpłatnego zbycia pomieszczenia mieszkalnego przeznaczonego do sprzedaży w formie bezprzetargowej na rz

Więcej Drukuj

ZARZĄDZENIE NR 29/2018 BURMISTRZA SŁUBIC z dnia 10 grudnia 2018 r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do oddania w najem na okres do 3 lat (miejsca na wiaty na odpady komunalne)

Więcej Drukuj

Głośna próba syren alarmowych

W dniu 13 grudnia 2018 r. w godz.12:00 - 12:30 na obszarze Gminy Słubice zostanie przeprowadzona głośna próba syren alarmowych obrony cywilnej.


O godz.12:00 nadany zostanie - sygnał akustyczny "ogłoszenie alarmu" – dźwięk modulowany syreny w trwający 3 minuty.

O godz.godz.12:30 nadany zostanie – sygnał akustyczny "odwołanie alarmu" – dźwięk ciągły syren trwający 3 minuty.


Jest to sygnał treningowo-szkoleniowy, mający na celu sprawdzenie stanu technicznego systemu ostrzegania i alarmowania oraz zapoznanie ludności z sygnałami Obrony Cywilnej

Mieszkańcy gminy każdorazowo, po usłyszeniu sygnału alarmowego, powinni włączyć odbiornik radiowy i telewizyjny na lokalne pasma, na których będą podawane zasady zachowania się i bieżące komunikaty na wypadek zaistniałych faktycznych zdarzeń.

Więcej Drukuj

Konsultacje społeczne w sprawie zmian statutów sołectw gminy Słubice

Szanowni Państwo!

W ślad za zmianami wprowadzonymi nowelizacją ustaw samorządowych wprowadzających m.in. wydłużenie kadencji organów samorządu terytorialnego z czterech do pięciu lat niezbędne jest dokonanie zmian w statutach jednostek pomocniczych gminy – sołectwach naszej gminy. Poza zmianą dotyczącą wydłużenia kadencji organów sołectwa analogicznie do kadencji organów samorządowych zaproponowano m.in. zmiany będące następstwem interpretacji przepisów coraz liczniej ukazujących się w orzecznictwie sądowo-administracyjnym.

Więcej Drukuj

Z tego kalendarza się dowiesz, co się dzieje w Słubicach i Frankfurcie nad Odrą

W dwumieście powstał pierwszy, polsko-niemiecki kalendarz wydarzeń. Dwujęzyczne wydawnictwo bezGRANIC /ohne GRENZEN dostępne już jest w wielu miejscach po obu stronach Odry. Jest to informator o wydarzeniach, w którym co miesiąc mieszkańcy znajdą pełną ofertę koncertów, spektakli teatralnych, filmów, imprez sportowych, festynów, wykładów czy wystaw organizowanych po obu stronach Odry.

Więcej Drukuj

W bibliotece poczujemy święta

Słubicka biblioteka zaprasza w piątek 14 grudnia o 16.00 na świąteczne warsztaty "EKO TORBA NA ŚWIĘTA! - Zrób sobie lub najbliższym świąteczny prezent!" Podczas warsztatów uczestnicy udekorują torby w świąteczne wzory. Liczba miejsc jest ograniczona dlatego zachęcamy, żeby zapisywać się jak najszybciej w oddziale dla dzieci, tel. 95 758 2372.

Więcej Drukuj

UKS JEDYNKA dominuje w rozgrywkach ligowych 2018/2019

- Za nami już 3 kolejki rozgrywek ligowych szczypiornistek i Słubice z kompletem punktów znajdują się na czele tabeli - informuje trener UKS JEDYNKA Jerzy Grabowski. Dodaje, że w ubiegłym roku sytuacja wyglądała podobnie, ale JEDYNKA wygrywała mecze po bardzo zaciętych i emocjonujących pojedynkach. W tym sezonie ligowym słubickie szczypiornistki zdecydowanie przewyższają umiejętnościami rywalki z innych klubów. Dotychczasowe mecze były jednostronnymi pojedynkami, które momentami przypominały festiwal strzelecki naszych zawodniczek.

Więcej Drukuj

Rusza modernizacja i rozbudowana oczyszczalni ścieków

Zakład Usług Wodno-Ściekowych przekazał już plac budowy firmie HYDRO-MARKO z Jarocina, która dzięki pozyskanym przez gminną spółkę m.in. funduszom unijnym podniesie standard miejskiej oczyszczalni. Inwestycja będzie kosztować blisko 7,8 mln zł, ma się zakończyć na przełomie 2019/2020 roku. Podczas trwania prac budowlanych odbiór ścieków będzie się odbywał bez zakłóceń. – Nie przewidujemy utrudnień dla mieszkańców – informuje ZUWŚ.

Więcej Drukuj

Burmistrz Słubic ogłasza przetarg ustny ograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej niezabudowanej o nr ewid. działki 166/7 stanowiącej własność Gminy Słubice

Więcej Drukuj

Burmistrz Słubic ogłasza przetarg ustny ograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej niezabudowanej o nr ewid. działki 58/25, stanowiącej własność Gminy Słubice

Więcej Drukuj

Mikołaj, renifery i wspólna Wigilia…Gmina już dziś zaprasza do Świątecznej Zagrody

W piątek o 12.00, na deptaku przy ul. Jedności Robotniczej, otworzymy Świąteczną Zagrodę, której główną atrakcją będzie Mikołaj z żywymi reniferami i szopka bożonarodzeniowa. Atrakcji, które wprowadzą mieszkańców w atmosferę zbliżających się świąt będzie dużo więcej.

Więcej Drukuj

Ruszyła gminna kampania ekologiczna

- Cała nadzieja w was! Weźcie proszę sobie do serca segregację odpadów, bo wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za stan środowiska naturalnego -prosił uczniów burmistrz Mariusz Olejniczak otwierając dziś, 10 grudnia, pierwsze spotkanie w ramach gminnej kampanii edukacyjnej "Eko młodzi gniewni", która potrwa do lutego.

Więcej Drukuj

Burmistrz Słubic ogłasza drugi przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego stanowiącego własność Gminy Słubice położonego w miejscowości Pławidło nr 9/2 wraz ze sprzedażą ułamkowej części gruntu.

Więcej Drukuj

OPS nieczynny w Wigilię

Informujemy, że 24 grudnia 2018 roku Ośrodek Pomocy Społecznej w Słubicach będzie nieczynny. W zamian za to otwarty będzie w najbliższą sobotę, 15 grudnia, od 7.00 do 15.00.

Więcej Drukuj

W OKNIE wyczarowali piękne prezenty

Ręcznie malowane kubki z bożonarodzeniowymi motywami, ozdoby choinkowe z tkanin, świąteczne domki lub girlandy do ozdobienia domu...takie prezenty dla bliskich powstały podczas warsztatów mikołajkowych, które jak co roku zorganizowała Galeria Okno. Od poniedziałku, każdego dnia w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury można było spotkać rodziców i dziadków, którzy wspólnie z maluchami tworzyli piękne ozdoby. Inspirowali ich do tego: Anna Panek-Kusz, Monika Eliza Karwowska i Tomasz Fedyszyn. Dziś, 7 grudnia, o 16.00 wystawa, podczas której będzie można obejrzeć wszystkie zrobione przedmioty. Zapraszamy!

Więcej Drukuj

Słubice-Frankfurt mają nowe pomysły na współpracę

Przez dwa dni mieszkańcy obu miast zastanawiali się, jakie chcą wytyczyć kierunki działania na lata 2020-2030. Forum na temat przyszłości współpracy transgranicznej Europejskiego Dwumiasta Słubice-Frankfurt nad Odrą „Pomysły na lata 2020-2030”, które odbyło się od 4 do 5 grudnia w Collegium Polonicum to była prawdziwa burza mózgów – ocenił burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak i podkreślił, że takie działania są niezmiernie ważne dla naszych miast. – Bardzo dużo już razem zrobiliśmy, ale w myśl przysłowia, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, pomysłów na dalszą współpracę nam nie brakuje - dodał.

Więcej Drukuj

Te małżeństwa są ze sobą od 50 lat. Burmistrz wręczy im medale za długoletnie pożycie

31 par małżonków z terenu naszej gminy świętuje Złote Gody. - Przed półwieczem przysięgały sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Jest to niezwykły przykład wytrwałości, wzajemnego zrozumienia oraz wzór mądrego życia dla młodych pokoleń - podkreśla kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego w Słubicach Alicja Cieślak. Informuje też, że uroczyste spotkanie par obchodzących w 2018 roku jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego odbędzie się 1 lutego 2019r. o 13.00 w sali kinowej Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej burmistrz Mariusz Olejniczak wręczy jubilatom nadane Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Więcej Drukuj

Burmistrz został dziś Mikołajem!

Burmistrz Mariusz Olejniczak sprawił dziś niespodziankę przedszkolakom z Pinokia. - Gdzie idziecie? - spytał spotkane przy drzwiach dzieci. - Szukać Mikołaja - usłyszał od maluchów. - A ja go już spotkałem, w drodze do waszego przedszkola i prosił, żebym przekazał Wam trochę słodkości - opowiadał burmistrz i życzył dzieciom, żeby Mikołaj obdarował je dziś bardzo obficie.Ponieważ burmistrz nie mógł być wszędzie osobiście, do innych przedszkolaków wysłał swoich mikołajkowych posłańców.

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 21/2018 Burmistrza Słubic z dnia 3 grudnia 2018 r. w sprawie przeznaczenia do odpłatnego zbycia udziału stanowiącego własność Gminy Słubice w pomieszczeniach mieszkalnych, powstałych w wyniku przebudowy nieruchomości wspólnej i ułamkowej c

Więcej Drukuj

Dwumiasto tworzy nowy plan działania

- Dzisiejsze Forum Pomysłów to nie tylko okazja do dyskusji o tym, w jakim kierunku dalej chcemy iść, ale też moment, żeby podsumować to, co zrobiliśmy dotychczas w ramach Słubicko-Frankfurckiego Planu Działania na lata 2010-2020. W mojej ocenie zrobiliśmy bardzo dużo, w niektórych przypadkach staliśmy się nawet prekursorami – mówił burmistrz Mariusz Olejniczak otwierając 4 grudnia 2018 roku Forum na temat przyszłości współpracy transgranicznej Europejskiego Dwumiasta Słubice-Frankfurt nad Odrą „Pomysły na lata 2020-2030”.

Więcej Drukuj

UWAGA MIESZKAŃCY!

Firma ENERGOPOL-SZCZECIN S.A., która realizuje w Słubicach projekt „Ochrona Przeciwpowodziowa Miasta Słubice”,polegający w szczególności na rozbudowie istniejącego wału nad Odrą, informuje, że 3 grudnia rozpoczęła bezpłatną inwentaryzację uszkodzeń i ocenę stanu technicznego konstrukcji budynków przy ul.1 Maja, od numeru 1 do 31, Nadodrzańskiej, od 1 do 15, Kopernika 48, Szczecińskiej, od 1 do 132. Będzie ona prowadzona do 14 grudnia, w godz. od 8:00 do 16:00.

Więcej Drukuj

W środę w Świecku bożonarodzeniowe warsztaty dla mieszkańców

Gmina Słubice wraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej po raz kolejny organizują warsztaty świąteczne dla rodzin z terenów wiejskich. Tym razem zapraszamy, 5 grudnia ( środa) o 17.00, do świetlicy wiejskiej w Świecka. Pod czujnym okiem trenera, Tatiany Uwarkin, każdy będzie mógł własnoręcznie wykonać ozdoby świąteczne. Wianki, stroiki, kartki i ozdoby choinkowe uczestnicy warsztatów zabiorą do swoich domów, żeby udekorować nimi swoje otoczenie.
Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież.

Więcej Drukuj

Monika Cichecki kierowniczką Ośrodka Pomocy Społecznej

Burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak powołał na stanowisko kierowniczki OPS Monikę Cichecki. Zastąpiła ona na tym stanowisku Alinę Baldys, wieloletnią szefową OPS, która przeszła na emeryturę. M Cichecki jest związana z opieką społeczną od 13 lat.

Więcej Drukuj

SMOK rozda wejściówki na Preludium Bożonarodzeniowe

W poniedziałek 3 grudnia, w kasie Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury, będzie można otrzymać darmowe wejściówki na Preludium Bożonarodzeniowej, które w tym roku będzie można obejrzeć 18 grudnia, o 17.00 oraz 19.30, we frankfurckim Forum Kleista.

Więcej Drukuj

Każdy inny? Nie, wszyscy równi!

Stowarzyszenie po PROstu, przy finansowym wsparciu gminy Słubice, przygotowało wiele imprez w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. W niedzielę 2 grudnia zapraszamy na konferencję "Zrozumieć niepełnosprawność", która odbędzie się od 14.00 do 17.00 w Collegium Polonicum. W następnych dniach będą też, w szkołach i przedszkolach, warsztaty dla dzieci i młodzieży, spotkania integracyjne, dyżury psychologa i pedagoga, a na koniec, 5 grudnia, marsz integracyjny ulicami miasta.
Szczegóły na załączonym plakacie.

Więcej Drukuj

Jakub Czak: Ścigam się z rywalami i samym sobą

- Sport daje mi poczucie, że mam charakter, żeby dążyć do celu. Dobrze się z tym czuję. Stawianie sobie nowych celów, podnoszenie coraz wyżej poprzeczek to mnie motywuje – mówi 17-letni płotkarz Jakub Czak, zawodnik słubickiego Lubusza, finalista Igrzysk Olimpijskich do lat 18, które w październiku tego roku odbyły się w Buenos Aires.

Więcej Drukuj

Pierwsze okienko Aktywnego Kalendarza Adwentowego otworzymy na lodowisku!

Kolejny rok z rzędu słubiczanie i frankfurtczycy spędzą wspólnie przedświąteczny czas uczestnicząc w Aktywnym Kalendarzu Adwentowym, który obchodzi w tym roku swoje dziesięciolecie. Oba miasta przygotowały mnóstwo atrakcji. Inauguracyjne spotkanie odbędzie się 1 grudnia. Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza tego dnia, od 15.00 do 18.00, na lodowisko. Za darmo będzie można wypożyczyć łyżwy, a rodziny i zainteresowane grupy będą mogły wziąć udział w sportowej rywalizacji, m.in. w wyścigu na lodzie. Potem taflę przejmą profesjonaliści. Rozegrany zostanie polsko-niemieckie mecz hokeja. Gości powitają tego dnia przedstawiciele władz obu miast, będzie też występ słubicko-frankfurckiego chóru „Kukułeczki”.

Więcej Drukuj

Słubice i Frankfurt szukają nowych pomysłów na współpracę

Burmistrzowie Słubic i Frankfurtu: Mariusz Olejniczak i Rene Wilke zapraszają do udziału w Forum na temat przyszłości współpracy transgranicznej Europejskiego Dwumiasta Słubice-Frankfurt nad Odrą „Pomysły na lata 2020-2030”, które odbędzie się od 4 do 5 grudnia w Collegium Polonicum. Startujemy dziś o 13.00.

Więcej Drukuj

Eksperci podpowiedzą jak zdobyć unijne wsparcie

W czwartek, 29 listopada, w Urzędzie Miejskim w Słubicach przy ul. Akademickiej 1, będzie Mobilny Punkt Informacyjny, w ramach którego będzie możliwość skorzystania z konsultacji dotyczących uzyskania wsparcia finansowego z Unii Europejskiej. Zapraszamy od 10.00 do 12.30, m.in. stowarzyszenia i organizacje pozarządowe, a także osoby zainteresowane uzyskaniem tego typu wsparcia. Szczegóły na załączonym plakacie.

Więcej Drukuj

Mikołajkowe pracownie? Przybywajcie!

Kubek św. Mikołaja, a może ozdoby choinkowe z tkanin, świąteczne domki lub girlandy do ozdobienia domu? Takich prezentów nie kupicie nigdzie! Ale możecie je zrobić sami podczas warsztatów mikołajkowych, na które jak co roku zaprasza, do Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury, Galeria Okno. Warsztaty trwać będą od 3 do 6 grudnia, a poprowadzą je: Anna Panek-Kusz, Monika Eliza Karwowska i Tomasz Fedyszyn.

Więcej Drukuj

Zapraszamy na spacer z przewodnikiem śladami religii i kościołów we Frankfurcie nad Odrą

W sezonie 2018/2019 Polsko- Niemiecka Informacja Turystyczna zaprasza do zwiedzania Frankfurtu nad Odrą i Słubic podczas serii bezpłatnych wycieczek krajoznawczych, rowerowych i rejsów statkiem po Odrze. W ich trakcie zachęcamy do opuszczenia znanych ścieżek i próby odkrycia nowych, często nieznanych, a równie atrakcyjnych miejsc Europejskiego Dwumiasta. 3 grudnia będzie okazja obejrzeć najważniejsze budowle sakralne Frankfurtu. - Szukając śladów religii katolickiej, ewangelickiej, żydowskiej czy prawosławnej postaramy się pokazać, że od setek lat stykały się tu ze sobą różne wyznania i kultury - zachęca Aneta Szcześniewicz. Zbiórka chętnych o 15.00 przy Polsko Niemieckiej Informacji Turystycznej, Dom Bolfrasa Große Oderstraße 29 ( między ratuszem a Kościołem Mariackim).

Więcej Drukuj

Słubice i Frankfurt stawiają na wspólne kształcenie

Burmistrz Mariusz Olejniczak wziął dziś udział w Słubicko- Frankfurckim Forum Kształcenia, zorganizowanym przez Słubicko-Frankfurckie Centrum Kooperacji w hali koncertowej za Odrą. - Położenie naszych miast stwarza dobre warunki i wyzwania w zakresie współpracy transgranicznej w obszarze edukacji -mówił burmistrz i podał wiele przykładów, które wyróżniają nasze miasta na mapie regionu.

Więcej Drukuj

transVOCALE? Aż szkoda, że następne dopiero za rok!

- Kocham transVOCALE! Dla mnie to przepiękna podróż po mniej lub bardziej egzotycznych dźwiękach, rytmach, kulturach i stylach muzycznych. To odkrywanie nieznanego – zachwalała słubiczanka Dorota Rutka zakończony w sobotę, trzydniowy Europejski Festiwal Piosenki Autorskiej. Słubiczanie i frankfurtczycy już po raz piętnasty bawili się na transVOCALE, który co roku organizują wspólnie oba miasta.

Więcej Drukuj

Od 3 grudnia wracają przyjęcia mieszkańców

Nowo wybrany burmistrz Mariusz Olejniczak wyznaczył dzień spotkań z mieszkańcami. Zaprasza w poniedziałki od 15.00 do 17.00. Harmonogram ten zacznie obowiązywać od 3 grudnia 2018 roku.

Więcej Drukuj

Taki jest skład prezydium i komisji stałych Rady Miejskiej w Słubicach

Podczas wczorajszej (22 listopada 2018 roku) pierwszej sesji nowo wybranej Rady Miejskiej w Słubicach powołano prezydium rady i jej komisje stale. Jednogłośnie radni opowiedzieli się za wyborem Grzegorza Cholewczyńskiego na przewodniczącego Rady Miejskiej w Słubicach i z takim samym poparciem wybrano jego zastępców: Piotra Gołdyna i Ewę Guzik.

Więcej Drukuj

Mariusz Olejniczak został zaprzysiężony na burmistrza Słubic

Niezwykle uroczysty charakter miała dzisiejsza sesja Rady Miejskiej w Słubicach. 22 listopada 2018 roku przejdzie do historii gminy jako dzień zaprzysiężenia Mariusza Olejniczaka na burmistrza Słubic i złożenia ślubowania przez nowych radnych. Podczas sesji wybrali oni swoje prezydium powierzając funkcję przewodniczącego rady Grzegorzowi Cholewczyńskiemu, a wiceprzewodniczących: Ewie Guzik i Piotrowi Gołdynowi.

Więcej Drukuj

Sesja Rady Miejskiej - transmisja

Szanowni Państwo!Najbliższa, I Sesja Rady Miejskiej będzie dostępna w transmisji na żywo. Adresy w transmisji są dostępne, po klknięciu "Więcej"

Więcej Drukuj

Niepodległość pięknie narysowana i wyrecytowana

,,Twórczo myślę i kreatywnie działam” to tytuł konkursu międzyszkolnego, który 16 listopada zorganizowała prywatna szkoła podstawowa Euregio w Słubicach. Temat nawiązywał do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. - To wyjątkowe święto celebrowaliśmy wraz z uczniami szkół podstawowych ze Słubic i Kunowic – relacjonuje Monika Kołoszyc, nauczycielka ze szkoły Euregio.

Więcej Drukuj

Organizacje pozarządowe oczami dzieci

W ramach Sektora 3 Słubice, finansowanego przez gminę Słubice, odbył się konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych. Ich zadaniem było przygotowanie plakatów promujących działalność wybranej organizacji pozarządowej. Wpłynęło 37 prac w dwóch kategoriach wiekowych. Kto zwyciężył?

Więcej Drukuj

Zapraszamy na VII Słubickie Forum Organizacji Pozarządowych

We wtorek 27 listopada o 17.00 w sali konferencyjnej Collegium Polonicum rozpocznie się spotkanie słubickich fundacji i stowarzyszeń. Organizatorami są: Fundacja na rzecz Collegium Polonicum i gmina Słubice.
- To bardzo istotne, żeby nasz lokalny trzeci sektor, czyli ludzie, którzy go tworzą, społecznicy, wolontariusze, ludzie z pasją, znali się i trzymali się razem. Ważne też, żeby wiedzieli, że ich działalność jest ważna i potrzebna – wyjaśniają organizatorzy.

Więcej Drukuj

Słubice i Frankfurt zapraszają do udziału w forum kształcenia

Zapraszamy podmioty działające w obszarze kształcenia osób w każdym wieku oraz zainteresowanych tematyką mieszkańców Słubic i Frankfurtu nad Odrą na drugie Słubicko-frankfurckie forum kształcenia, które odbędzie się w poniedziałek, 26 listopada 2018 roku od 11.00 do 16.00, we frankfurckiej hali koncertowej.

Więcej Drukuj

Biało-czerwono na listopadowym spotkaniu Kulinarnych Czwartków

Tegoroczna jesień jest wyjątkowa, niespotykanie ciepła i oczywiście kolorowa. Wyjątkowe było również listopadowe spotkanie Kulinarnych Czwartków, które odbyło się 8 listopada 2018 r. w oddziale dla dorosłych biblioteki słubickiej. Uczestniczki na swój niebanalny sposób zaakcentowały 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości!

Więcej Drukuj

Deszczówka szybciej spłynie

82 tys. zł wydala gmina Słubice na czyszczenie kolektora kanalizacji deszczowej w kilku miejscach w mieście. Firma CONS-CONTROL z Czerwieńska, z którą samorząd podpisał umowę, właśnie zakończyła wykonywanie prac.

Więcej Drukuj

Wyczyszczą skrzynki lęgowe

- Zapraszamy do wspólnego działania na rzecz wspólnego dobra! Wspólnie pozbieramy śmieci i wyczyścimy skrzynki lęgowe dla ptaków w parku przy alei Niepodległości - zachęca Natalia Duer z Fundacji Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych. - Zapewniamy potrzebny sprzęt, poczęstunek i miłą atmosferę - dodaje. Akcja organizowana jest w sobotę, 17 listopada. Zbiórka chętnych o 11.00 pod dębem w parku. Odbywa się ona w ramach projektu "Rodzinne poznawanie przyrody" dofinansowanego przez Gminę Słubice.

Więcej Drukuj

Koncerty filharmoniczne także dla naszych uczniów

300 dzieci ze wszystkich gminnych szkół podstawowych wzięło udział 15 listopada w koncercie we frankfurckiej filharmonii. Mogli posłuchać „Piotrusia i wilka” Sergeja Prokofjewa, muzycznej bajki dla dzieci z libretto w języku polskim. Za pulpitem dyrygenckim stanął Jürgen Bruns, grała Państwowa Orkiestra Brandenburgii. Cykliczne koncerty szkolne to propozycja frankfurckiej filharmonii dla najmłodszych. Pomysł spodobał się tez słubiczanom. Już po raz drugi, z gminnych pieniędzy, sfinansowano bilety dla uczniów.

Więcej Drukuj

Ogłoszenie w sprawie Społecznej Komisji Mieszkaniowej

Dyrektor Zakładu Administracji Mieniem Komunalnym, działając w imieniu Burmistrza Słubic, zaprasza zainteresowanych do udziału w pracach Społecznej Komisji Mieszkaniowej. Kieruje je szczególnie do radnych Rady Miejskiej w Słubicach, pracowników Urzędu Miejskiego w Słubicach oraz jednostek organizacyjnych Gminy Słubice, a także do przedstawicieli organizacji pozarządowych.

Więcej Drukuj

Ogłoszenie o zamiarze bezpośredniego zawarcia umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego

Więcej Drukuj

Psycholog poradzi jak pomóc dzieciom z ich emocjami

W ramach wspierania umiejętności wychowawczych zapraszamy wszystkich rodziców i opiekunów na bezpłatny wykład otwarty na temat objawów trudnych zachowań dzieci i młodzieży „Od depresji do zachowań autoagresywnych”. Odbędzie się w sobotę 17 listopada 2018 roku, od 9.00 do 12.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Słubicach.

Więcej Drukuj

Pobiegli za niepodległą

Słubice były jednym ze stu miast, które przyłączyły się do narodowego biegu "Od Bałtyku do Tatr. 11 listopada, dokładnie o 11.11 na starcie biegu, którego organizatorem był Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, stanęło 141 biegaczy. Wśród nich byli też nasi sąsiedzi zza Odry, którzy postanowili świętować z Polakami 100-lecie niepodległości. I 10 km bieg wygrali. Wśród panów triumfował Hähnel Hannes, wśród pań Cathleen Meier. Wysokie miejsca zajęli też słubiczanie: trzeci wśród mężczyzn był Rafał Borowiak, drugie miejsce wśród kobiet wywalczyła Aleksandra Guzik. Gratulujemy!

Więcej Drukuj

11 listopada świętowaliśmy na wiele sposobów!

- Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska - te słowa marszałka Józefa Piłsudskiego przypomniał 11 listopada, podczas mszy za ojczyznę, burmistrz elekt Mariusz Olejniczak w swoim okolicznościowym przemówieniu z okazji 100.rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podkreślił jaką długą i trudną drogę pokonali Polacy, żeby po 123 latach zaborów nasz kraj wrócił na mapę świata.

Więcej Drukuj

Na mecie każdy dostał dziś flagę

Tysiąc biało-czerwonych flag, medale dla trójki najlepszych biegaczy w każdej kategorii wiekowej i pamiątkowe koszulki dla pierwszych jedenastek… Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował dziś, 9 listopada 2018 roku, 29. Narodowe Uliczne Biegi Niepodległości. Cieszyły się ogromnym zainteresowaniem dzieci i uczniów wszystkich rodzajów szkół, które postanowiły uczcić w ten sposób 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Więcej Drukuj

Apel do rodziców: Trzeba szczepić dzieci!

Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska i Jarosław Pinkas, Główny Inspektor Sanitarny zwrócili się m.in. do dyrektorów szkół z apelem w sprawie szczepień. Proszą żeby udostępnić go rodzicom i opiekunom dzieci.

Więcej Drukuj

Jaśniej na osiedlu Leśnym

Ponad 160 tys. zł przeznaczyła gmina Słubice na budowę oświetlenia przy ulicy Brzozowej i Sosnowej. 30 latarni z ledowymi żarówkami już świeci, z czego cieszą się mieszkańcy osiedla.

Więcej Drukuj

W piątek superkoncert. SMOK ma bilety!

Słubiczanie coraz chętniej korzystają z oferty frankfurckiej filharmonii, do której bilety z dofinansowaniem gminy Słubice można było kupić w kasie SMOK. Co prawda bilety z dofinansowaniem na ten rok się skończyły, ale dzięki uprzejmości Filharmonii mamy dla słubickich melomanów 30 biletów w cenie 5 EUR na najbliższy koncert filharmoniczny (piątek, 9 listopada, 19:30). W programie koncertu m. in 6 Symfonia Piotra Czajkowskiego - ostatni wielki utwór tego genialnego kompozytora oraz Koncert Skrzypcowy amerykańskiego kompozytora Samuela Adlera. Dyrygować będzie nowy szef artystyczny Brandenburskiej Orkiestry Państwowej Jörg-Peter Weigle. Zapraszamy po bilety!

Więcej Drukuj

Niepodległość? Pięknie wytańczona i wyśpiewana!

- Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to dla mnie duże przeżycie, mimo to się nie spodziewałam, że ktoś mnie dzisiaj doprowadzi do łez - mówiła w niedzielne popołudnie pani Mirosława oglądając nad Odrą spektakl w wykonaniu tancerzy z Bohemy wyreżyserowany przez Henryka Lechelta. Wcześniej była kawa i ciasto przyniesione przez słubiczan. Częstował nim m.in. burmistrz elekt Mariusz Olejniczak, który dołączył do mieszkańców z szarlotką upieczoną przez żonę Martę.

Więcej Drukuj

facebook google plus one