Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza

Tworzymy razem atlas ulubionych miejsc w Słubicach i Frankfurcie

Już około sto swoich ulubionych miejsc w Słubicach i Frankfurcie wskazali mieszkańcy w ramach kampanii "Ulubione miejsca w Dwumieście". Na tej liście znalazły się m.in. park Lenne , most łaczący nasze miasta, słubicki stadion i cerkiew...Do końca lipca można online podzielić się własnymi propozycjami. Wystarczy wejść na www.doppelt-schoen.eu lub na stronę facebookową Słubicko-Frankfurckiego Centrum Kooperacji. Opinie mieszkańców będą też zbierane podczas Miejskiego Święta Hanzy 13 i 14 lipca.

Na stoisku informacyjnym „Frankfurter Wohnzimmer” przy Bischofstraße, naprzeciwko ogrodu Muzeum Kleista, pracownicy agencji reklamowej Runze i Casper, która realizuje naszą kampanię, będą rozmawiać z mieszkańcami o ich ulubionych miejscach, a rozmowy te staną się częścią filmu promującego Dwumiasto. W ramach kampanii powstanie też  atlas Dwumiasta zawierający ulubione miejsca znajdujące się po obu stronach Odry.

Wskazując swoje ulubione  miejsce pamiętajcie, że musi być ono publiczne, może znajdować się wewnątrz lub na zewnątrz, jest związane z własnymi przeżyciami, wyjątkowymi wydarzeniami lub jest po prostu miejscem, gdzie lubimy spędzać czas.

Dla burmistrza Słubic Mariusza Olejniczaka takim miejscem jest m.in. promenada nadodrzańska,gdzie chętnie spaceruje lub jeździ rowerem,  klub Prowincja w Słubicach czy znajdująca się na 24 piętrze frankfurckiego Oderturmu restauracja z pięknym widokiem na Dwumiasto.

Nadburmistrz Frankfurtu Rene Wilke lubi natomiast most na Odrze, który łączy Słubice i Frankfurt i wyspę Kozią.

A jakie są Wasze ulubione miejsca?

Wejdźcie na stronę: www.podwojnie-piekne.eu, załadujcie zdjęcie wraz z tekstem, albo wyślijcie zdjęcie i tekst mailem na adres: miejsce@podwojnie-piekne.eu. Mozna też wypełnić formularz i wysłać go pocztą na adres:  Słubicko-Frankfurckie Centrum Kooperacji, Bischofstrasse 1a, 15230 Frankfurt Oder.

Kampania ma swoje logo. To motyl, którego skrzydła mają kolory, wykorzystywane dotychczas we wspólnej marce Dwumiasta: zielony i niebieski. Skrzydła symbolizują części naszego Dwumiasta. Żeby motyl mógł latać potrzebuje obu skrzydeł, tak jak Słubice i Frankfurt potrzebują siebie, żeby intensywniej się rozwijać.

Kampania" 200 ulubionych miejsc w Dwumieście" jest elementem projektu „Europejskie Modelowe Miasto Współpracy Transgranicznej Frankfurt nad Odrą&Słubice". Jest on współfinansowany ze środków UE w ramach programu „Interreg V A – Brandenburgia-Lubuskie“ 2014-2020. Więcej szczegółów na temat kampanii znajduje się w dwujęzycznej prezentacji, która jest w załączniku.

Autor: Beata Bielecka | 15 maja 2019Zdjęcia do wiadomości:
Załączniki do pobrania:

Wróć Drukuj

facebook google plus one