Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza

Zagrajmy z WOŚP. Licytowana będzie kolacja z Łukaszem Fabiańskim!

Przed nami 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapraszamy w niedzielę 13 stycznia do Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury. W ubiegłym roku słubiczanie uzbierali ponad 114 tys. zł! Jak będzie tym razem? To zależy od nas wszystkich! Przykład dał już burmistrz Mariusz Olejniczak. Upiecze tort na dowolną okazję osobie, która wygra licytację. A ponieważ chętnie też śpiewa, dał się namówić na... „Duet z burmistrzem”, który zostanie nagrany w profesjonalnym studiu jakim dysponuje ośrodek kultury.Jak zawsze nie zawiódł też Łukasz Fabiański. Co trafi dzięki niemu na licytację?

Urząd Miejski na licytację wystawi pozyskane od Łukasza Fabiańskiego dwie koszulki słynnego bramkarza oraz kolację z jego udziałem. Przygotuje ją słubicka restauracja Villa Casino. Urząd Miejski wystawi też na licytację 40 pączków na Tłusty Czwartek od Dwumiasta Słubice-Frankfurt, którymi szef może poczęstować w tym dniu swoich pracowników, oprawione, duże zdjęcie z panoramą Słubic i Frankfurtu, kosze materiałów promocyjnych, drewnianego koguta nawiązującego do herbu Słubic i książki o dwumieście.

Finał WOŚP rozpocznie się tradycyjnie w niedzielę o 14.00, a o 18.00 odbędzie się główna licytacja. Dyrektor Tomasz Pilarski namawia do włączenia się w przygotowania i ofiarowania cennych rzeczy na licytację, bo cel jest szczytny. Fundacja WOŚP chce dzięki ofiarności Polaków kupić nowoczesny sprzęt medyczny dla specjalistycznych szpitali dziecięcych i wyposażyć je m.in. w rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG, wysokiej klasy ultrasonografy, echokardiografy czy sprzęt endoskopowy z torem wizyjnym dla gastroenterologii. Zbiórka odbywa się pod hasłem „Pomaganie jest dziecinnie proste”.

Przekonaliśmy się o tym już nie raz, gdy słubiczanie otwierali serca dla WOŚP. Rekord padł w ubiegłym roku gdy, podobnie jak Kostrzyn nad Odrą, uzbieraliśmy ponad 114 tys. zł, dając się wyprzedzić jedynie Zielonej Górze i Gorzowowi. To zasługa zarówno osób licytujących jak i darczyńców, ale też wolontariuszy, którzy pomimo mrozu krążyli z puszkami po mieście, kwestując na rzecz WOŚP.

Za to zaangażowanie Fundacja Jurka Owsiaka wielokrotnie wspierała słubicki szpital. Z informacji znajdującej się na stronie WOŚP (https://www.wosp.org.pl/medycyna/sprzet/przekazany-sprzet) wynika, że do naszej lecznicy trafił sprzęt medyczny za ponad 700 tys. zł.

Na stronie Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury znajduje się pełna lista fantów, które będą licytowane podczas niedzielnego finału WOŚP w Słubicach - http://www.smok.slubice.pl/pl/wydarzenia/913/

Autor: Beata Bielecka | 4 stycznia 2019

Wróć Drukuj

facebook google plus one