Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza

Konkurs plastyczny „Poznajemy słubickie organizacje pozarządowe”

Fundacja na rzecz Collegium Polonicum zaprasza wszystkich uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Słubice do udziału w konkursie plastycznym, którego tematem jest przygotowanie plakatu promującego wybraną organizację pozarządową.
- Zależy nam na tym, żeby dzieci, młodzież dowiedziały się, czym zajmują się działające w Słubicach fundacje i stowarzyszenia. A potem wybrały tę jedną organizację, której działalność jest im najbliższa i przygotowały plakat, który przedstawi to, czym ona się zajmuje – mówi Katarzyna Kochańska z fundacji.

Uczniowie mają z czego wybierać – na terenie gminy zarejestrowanych jest ok. 70 fundacji i stowarzyszeń. Zajmują się wieloma obszarami: pomagają potrzebującym, seniorom, osobom z niepełnosprawnościami, czy zwierzętom. Działają na rzecz ekologii, propagują historię, zrzeszają osoby które łączy wspólna pasja. Organizują warsztaty, pikniki, spotkania, wycieczki, wieczorki.

Konkurs odbywa się w 2 kategoriach wiekowych: 1-4 klasa szkoły podstawowej oraz 5-8 klasa (i 3 gimnazjum). Ich prace oceni jury, które wybierze te najciekawsze plakaty. I decyduje o podziale nagród dla trójki najlepszych w każdej kategorii. – Na razie jest to tajemnica, ale już niebawem powiemy, co będzie czekało na autorów najlepszych prac – mówi K. Kochańska.

Czas na przygotowanie prac upływa 31 października. Do tego dnia do godz. 15 należy je dostarczyć do biura Fundacji na rzecz Collegium Polonicum, ul. T. Kościuszki 1, budynek biblioteki Collegium Polonicum.

Konkurs został zorganizowany w ramach działalności Sektora 3 Słubice, zadania publicznego finansowanego z budżetu gminy Słubice. Konkurs patronatem medialnym objęli: portal Słubice24.pl i telewizja HTS.

Więcej informacji: www.fundacjacp.org, www.slubice.pl, e-mail: k.kochanska@fundacjacp.org, tel. 61 82 96 878, 884 309 488.

Regulamin konkursu i jego zasady znajdują się w załącznikach.

Źródło: Fundacja na rzecz Collegium Polonicum

Autor: Beata Bielecka | 9 października 2018

Wróć Drukuj

facebook google plus one