Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza

Różewicza fascynacja Niemcami...O tym jest ten film

Collegium Polonicum w Słubicach zaprasza na projekcję filmu „Moje pojednanie. Tadeusz Różewicz i Niemcy” w reżyserii Petera Lachmanna oraz rozmowę z Marią Dębicz, które odbędą się dnia 6 czerwca 2018 o godzinie 18:30 w małej auli Collegium Polonicum.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Polsko-niemieckie seminarium na temat: Tłumaczenia literackie w polsko-niemieckim dialogu kulturowym - Tadeusz Różewicz w przekładzie na język niemiecki”.

Film jest drugą częścią Videotryptyku Różewiczowskiego, bazującego na powstałych w ciągu 30 lat nagraniach z Tadeuszem Różewiczem. Pierwsza część powstała w 2013 i nosi tytuł „Tadeusz Różewicz: Twarze”. Trzecia część z 2016 roku to „Szukamy życia w grobach: Tadeusz Różewicz, powroty”.

To poetycki dokument na temat fascynacji polskiego poety językiem i poezją niemiecką. Tadeusz Różewicz zaskakuje obszerną wiedzą na temat kultury sąsiada, która to doprowadza go do wczesnych gestów pojednania z eks-wrogiem.

Piotr Peter Lachmann to polsko-niemiecki liryk, eseista, tłumacz, reżyser videoteatralny oraz współzałożyciel i artystyczny kierownik Videoteatru Lothe Lachmann „Poza” w Warszawskim Pałacyku Szustra.

Maria Dębicz jest historykiem teatru oraz scenarzystką filmów o Tadeuszu Różewiczu. W latach 1972-2006 pełniła funkcję kierownik literackiej Teatru polskiego we Wrocławiu.

Organizatorem spotkania jest Odra-Film, Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

 

Autor: Beata Bielecka | 6 czerwca 2018

Wróć Drukuj

facebook google plus one