Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza

Przetarg rozstrzygnięty. Będzie kolejne 7 km ścieżki rowerowej na wale!

Ścieżka rowerowa na wale przeciwpowodziowym to ulubione miejsce wielu cyklistów. Mamy dobrą wiadomość. Już wkrótce wsiadając na rower w centrum Słubic dojedziemy, malowniczą ścieżką nad Odrą, aż do granicy z gminą Górzyca.
- W tegorocznym budżecie zarezerwowaliśmy pieniądze na przedłużenie ścieżki rowerowej, która znajduje się na wale przeciwpowodziowym o kolejne 7 km – mówi burmistrz Mariusz Olejniczak.Dodaje, że właśnie rozstrzygnięto przetarg i do połowy października, firma Eurokop Invest, wybuduje asfaltową drogę dla rowerzystów.

Gminę będzie to kosztować 2,5 mln zł. Ścieżka powstanie na koronie wału. Burmistrz przypomina, że w ubiegłym roku, z gminnego budżetu sfinansowano także budowę ponad 2 km ścieżki na wale, od Nowego Lubusza do wiaty dla rowerzystów, naprzeciwko Lebus. Tam asfaltowy dywanik się jednak kończył i kto chciał jechać dalej musiał korzystać z mało wygodnej drogi gruntowej. Stąd decyzja o przedłużeniu ścieżki w kierunku Górzycy.

Granica gminy Słubice z gminą Górzyca przebiega w okolicach Pamięcina. Jak dowiedzieliśmy się od wójta Górzycy Roberta Stolarskiego, rowerzyści, od Pamięcina do Górzycy, także dojadą wygodną, ponad 4 kilometrową ścieżką, którą gmina wybudowała już wcześniej na swoim terenie. Dalej w kierunku Kostrzyna takiej ścieżki już nie ma, ale do miasta nad Wartą można dojechać drogą przywałową.

Autor: Beata Bielecka | 4 lipca 2019

Wróć Drukuj

facebook google plus one