Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !

Zaświeciło, zaiskrzyło i jest. Plac Bohaterów otwarty!

- Cieszę się, że mieszkańcom podoba się to miejsce – mówił burmistrz Mariusz Olejniczak, który wczoraj po południu (6 października) uroczyście otworzył plac Bohaterów. – Gdy przypomnimy sobie, jak ten plac wyglądał rok temu, to radość jest ogromna. Mam poczucie, że te ponad 4 mln zł, które kosztowała ta inwestycja, to są dobrze wydane pieniądze – dodał burmistrz. – Plac wygląda ślicznie! – zachwalała m.in. Magdalena Pilarczyk, która przyszła świętować razem ze swoim 3-letnim synkiem Wiktorem.

- Mam małe dziecko więc dla mnie ważne jest, że powstał tu plac zabaw. Fajne miejsce i co ważne pod drzewami, które latem dadzą cień – mówiła Magdalena Pilarczyk. – Cieszę się też, że zniknęła scena, która nie była zbyt atrakcyjna. Park wygląda teraz bardzo ładnie. To na pewno korzystna inwestycja dla naszego miasta - dodała.

Pia Karbowiak, którą też spotkaliśmy w niedzielne popołudnie na placu Bohaterów była tam ze swoją 18-tygodniową córeczką. – Na pewno będziemy tu przychodzić . Fajnie, że plac zabaw jest ogrodzony, dzieci będą bezpieczne i nie będą tu wchodziły psy. Cieszę się też z fontanny, która na pewno latem będzie dużą atrakcją dla maluchów. Już teraz przyjemnie tu posiedzieć wśród zieleni – zachwalała.

- Fajnie, że przybyło ławek, że jest też miejsce do pojeżdżenia na rolkach. Bardzo mi się tu podoba. Ten plac został w końcu odpowiednio wykorzystany – mówiła Agata Grzelka, która też wzięła udział w jego otwarciu. Temu otwarciu towarzyszyło wiele atrakcji. Zapewniła je m.in. grupa Locomotora z Krakowa, która zaprezentowała niesamowity spektakl z wykorzystaniem ognia i przez całe popołudnie bawiła publiczność.

Emocji dostarczyli też jak zawsze tancerze z Bohemy, Dance school GINGER i wielu innych lokalnych artystów. Przy okazji otwarcia placu Bohaterów odbył się też piknik prozdrowotny, który przygotował słubicki szpital. Był m.in. maraton fitness, warsztaty pierwszej pomocy, zdrowe przekąski.

W uroczystym otwarciu placu Bohaterów wzięli udział m.in. wicemarszałek województwa lubuskiego Marcin Jabłoński, starosta słubicki Leszek Bajon, prezes słubickiego szpitala Łukasz Kaczmarek, gościliśmy też radnych oraz byłych burmistrzów: Ryszarda Bodziackiego i Tomasza Ciszewicza.

Przebudowa placu Bohaterów kosztowała 4,3 mln zł. Wykonawcą była miejscowa firma Eurokop Invest, która rozpoczęła prace na początku tego roku. Po przebudowie placu Bohaterów słubiczanie zyskali nie tylko ładne miejsce do rekreacji, ale jest tu też miejsce na mobilną scenę. Wokół placu zbudowano 90 miejsc parkingowych.

facebook google plus one