Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !

Strażacy z Golic dostali remizę, a mieszkańcy świetlicę

W sobotę, 14 listopada, spełniły się marzenia m.in. strażaków ochotników, którzy nie tylko mają gdzie teraz garażować swoje wozy, ale zyskali też własną szatnię, a nawet siłownię. Mieszkańcy wioski, którzy uczestniczyli w uroczystym otwarciu obiektu cieszyli się natomiast z pięknej sali, która będzie im służyć jako świetlica.

Sołtys Golic Rafał Mazurek ma podwójne powody do radości. Cieszy się, że będzie gdzie teraz zorganizować większe spotkanie mieszkańców, ale też jako strażak ochotnik z błyskiem w oku patrzy na nowiutką remizę. – Dzięki niej skończyła się nasza tułaczka – mówi. Przez ostatnie cztery lata, po tym, jak właściciel budynku, w którym mieściła się była remiza, wypowiedział strażakom z OSP umowę, musieli sobie jakoś radzić. – Część sprzętu i jeden wóz strażacki trzymaliśmy w garażu, który za darmo wynajęła nam Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna, drugi starszy samochód u mnie w stodole – wspominał sołtys. Mateusz Żałoba, naczelnik OSP Golice, opowiadał, że 4 lata temu los jednostki z Golic wisiał na włosku. Nadzieja pojawiła się, gdy burmistrz Tomasz Ciszewicz obiecał, że gmina wybuduje strażakom nową siedzibę. Słowa dotrzymał. – Nasi strażacy ochotnicy wykonują kawał dobrej roboty, a zapał do tego mają niesamowity. Nie miałem wątpliwości, że będą to dobrze zainwestowane pieniądze – podkreśla T. Ciszewicz. Dodaje też, że mieszkańcom Golic potrzebna była świetlica, bo dotychczas spotykali się w szkole, która jest jednak dość odległa od centrum wioski. Samorząd przeznaczył na budowę remizo-świetlicy ok. 300 tys. zł. Powstała ona na bazie, odkupionego przez samorząd, budynku, w którym kiedyś mieścił się bar. Po przebudowie obiekt ten ma ok. 300 mkw powierzchni.

facebook google plus one